Wolff: Hamilton ve Wehrlein Patlayıcı Olurdu

0

Mercedes patronu Toto Wolff, Lewis Hamilton’ın yanındaki boş koltuk için Pascal Wehrlein’ı yükseltmekte neden bu kadar tereddütlü olduğunu anlattı.

Kidner Express’e konuşan Wolff, konu hakkında açıklamalarda bulundu: “Lewis ve Pascal patlayıcı bir karışım olurdu. Benim kaçınmak istediğim de (2007’deki) Alonso-Hamilton senaryosu. Oraya gitmeyeceğim.”

“Eğer bir Noel dileğim olacaksa, bu Wehrlein için bir orta sıra takımında bir-iki yıl geçirmesi olurdu. Belki biz de Nico’nun cesur bir karar almış olması gibi, cesur bir karar almalıyız.”

Diğer taraftan, Alman basınında çıkan haberler, Hamilton’ın Wehrlein’ı garajın diğer tarafında tutmaya istekli olmadığını yazıyor. Bu isteğin sebebi olarak da, Wehrlein’ın hızının farkında olması ve Alman pilotun 2017 Pirelli lastikleriyle en çok mesafeyi kat eden pilot olması gösteriliyor.

Bu, Hamilton’ın daha önce sarf ettiği şu sözlerle çelişiyor: “İstedikleri sürücüyü getirebilirler. Sebatian’ı getirin, Fernando’yu getirin, gerçekten kimi isterseniz getirin. Fernando’ya karşı ilk yılımda sürdüm ve onu yendim. Yani benim için bir mesele değil.”

Şimdi Hamilton’ın bu tavrı, “Wehlerin haricinde herhangi bir sürücüyü getirin” tavrına dönüştü ve bu yüzden Bottas açık ara favori haline geldi.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz