Tost: Motor Dengelemesi Mercedes Egemenliğini Dizginleyecektir

0
MONTMELO, SPAIN - FEBRUARY 21: Scuderia Toro Rosso Team Principal Franz Tost works on the pit wall during day three of Formula One Winter Testing at Circuit de Catalunya on February 21, 2015 in Montmelo, Spain. (Photo by Dan Istitene/Getty Images) *** Local Caption *** Franz Tost

Toro Rosso patronu Franz Tost, son 3 sezondaki Mercedes hakimiyetinin güç ünitesinin diğerlerinden daha güçlü olmasından kaynaklandığına inanıyor.

Gerçekten de, Alman takım 1.6 litre V6 hibrid döneminde kuralları mükemmel bir biçimde yorumladı ve bu alanda mühendislik harikasıyla rakiplerinin önüne geçti.

Birçok kişi gelecek sezondaki değişikliklerle Mercedes hakimiyetinin azalmasını ümit ediyor, ancak Tost bu konuda pek ümitli değil.

“Eğer daha iyi bir gösteri sunmak istiyorsak, öncelikle motorları eşitlemeliyiz. 2017’de Mercedes hala açık bir şekilde üstün olursa, FIA diğerlerinin farkı kapatması için motor gelişimini dondurmalı. (F1) Motor şampiyonasına döndü, o direksiyonda Alonso ve Vettel de olsaydı onlar da şampiyon olurdu.”

“Red Bull ve Ferrari’nin gelişebileceğini umuyorum. İzleyenler farklı kazananlar, kimsenin yaralanmadığı kazalar görmek istiyorlar. Arkadaşlarım sürekli ‘Artık starlarda bile kaza görmüyoruz’  diyor. Bunun olabilmesi için cezalardan kurtulmamız gerek.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz