Márquez: 2016 ‘Gerçek Baskı’lı İlk Yılımdı

0

Repsol Honda sürücüsü Marc Márquez, MotoGP Dünya Şampiyonluğunu Jorge Lorenzo’dan geri aldığı 2016’nın gerçek baskıyı hissettiği ilk sezon olduğunu belirtti.

Márquez MotoGP’deki ilk iki yılında şampiyonayı kazanmış, 2015’de birkaç kazaya karıştıktan sonra sezonu Jorge Lorenzo ve Valentino Rossi’nin gerisinde 3. noktalamıştı.

Bununla birlikte 2016’da istikrarlı olmaya odaklanan Márquez, sezonun 5. ve son zaferini Japonya’da kazandıktan sonra dünya şampiyonluğunu ilan etti.

İspanyol, Honda’yla yaptığı röportajda, “2016 benim için gerçekten, gerçekten zordu, ama gerçekten özeldi. Çünkü gerçek anlamda baskıyı hissettiğim ilk sezondu” dedi.

“Bu yılki tek hedefim tekrar tepede olmayı denemekti ve başardık. Bu yüzden çok memnunum, özellikle sezonun son bölümünden.”

23 yaşındaki Márquez, MotoGP’de 3 dünya şampiyonluğuna ulaşan ve aynı zamanda tüm sınıflarda 5 dünya şampiyonluğu elde eden en genç sürücü konumunda.

İspanyol başarılarını “anlaşılması zor” olarak nitelendiriyor ve yaklaşımını değiştirmeyeceğinde ısrar ediyor.

O, “İnsanlar sizi bazı efsanelerle kıyasladığında, bu inanılmazdır” dedi ve ekledi:

“MotoGP’de 3 dünya şampiyonluğuna sahip en genç sürücü olmak ve aynı zamanda MotoGP’deki en genç dünya şampiyonu olmak, bu harika bir şey. Bunu anlamak zordur.”

“Bu konuda pek düşünmemeyi tercih ediyorum, aynı mantalite ile devam etmeyi ve aynı şekilde zorlamayı tercih ediyorum. Çünkü başarılı kariyerimi devam ettirmek için en iyi yolun bu olduğunu düşünüyorum.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz