Televizyonda Lauda – Marko Tartışması!

0

Red Bull’dan Helmut Marko, Nico Rosberg’in yerine Wehrlein değil Bottas’ı getireceği neredeyse kesinleşen Mercedes’i, kendi genç sürücü yetiştirme programına güvenmemekle eleştirdi.

Servus TV’de gerçekleştirilen bir talk Show’a birlikte katılan Niki Lauda ve Helmut Marko, Formula 1 hakkında konuşurken Marko, Lauda’ya dönerek şöyle dedi: “Bir sürücü geliştirme programınız ve çokça addedilmiş Wehrlein’ınız var. Ancak koltuğu alabilecek gibi durmuyor. Bu, kendi yetiştirme programınıza güvenmediğiniz anlamına geliyor.”

Lauda bu sözlere “Bu konuda seni düzeltmek zorundayım. Yetiştirme programı, genç sürücülerimizin tecrübe kazanması gereken bir yetiştirme programı” diyerek cevap verdi ve sözlerine devam etti:

“Tabii ki Wehrlein hazır mı değil mi tartışabiliriz, ama Max Verstappen, Daniil Kvyat hatalar yapana kadar Toro Rosso’da başladı ancak o zaman Max’i üst takıma çıkardınız.”

Lauda’nın bu sözlerinden sonra Marko, tonunu biraz daha yükseltti ve şöyle konuştu:

“Wehrlein’ın hala çok genç olduğunu kabul ediyorum, ama risk yoksa eğlence de yok. Eğer Valtteri Bottas’a gidecekseniz ona, Williams’a yapılacak motor indirimleri şeklinde birkaç milyon dolarlık bir sözleşme ödeyeceksiniz.”

“Yani şu anda Rosberg’e para vermeyerek 22 Milyon Euroluk fazla bir bütçeni var, ama siz şimdi o parayı rakip üreticinizin motorunu kullanan bir takıma, Wehrlein’a bir koltuk ayarlamak için vereceksiniz.”

Bu esnada Lauda, söz arasında “her sürücü beni aradı, hatta Rosberg’in olayının gerçek olduğunu anlaması dört gün alan Maldonado bile!” diyerek Rosberg sonrası durumu tarif etti.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz