Ron Dennis Manor’u mu Satın Alıyor?

0

Geçtiğimiz haftalarda McLaren’den uzaklaştırılan Ron Dennis son dönemde ortaya çıkan raporlara göre F1’e dönüş yolunu Manor’la bulmuş olabilir.

Abu Dhabi’de sallanan damalı bayraktan sonra kısa bir süreliğine de olsa sakin ve güzel bir kış geçirilmesi bekleniyordu, ancak Rosberg’in şok emeklilik kararı ve sonrasında Ron Dennis’in McLaren’den uzaklaştırılmasıyla birlikte gündem bir anda karıştı.

Bir dizi kaynaktan edinilen bilgilere göre, McLaren’den uzaklaştırılan Ron Dennis Manor için potansiyel alıcılardan biri haline geldi.

Yakın zamana kadar yürütülen çalışmalarda Amerikan yatırımcı Tavo Hellmund’un başını çektiği konsorsiyum, takımı satın alma yolunda iyi bir bağlantı kurmuştu. Ancak, anlaşma görüşmeleri diğer parti üyeleri yüzünden 11. saatte askıya alınmıştı.

Bir başka potansiyel alıcı grubu ise eski Manor sportif direktörü ve Endonezyalı yatırımcı Ricardo Gelael. Gelael zaten Jagonya Ayam’la (KFC Indonesia aracılığıyla) sporun içerisinde ve aynı zamanda geçtiğimiz günlerde Ferrari’nin yedek sürücüsü olacağı açıklanan Antonio Giovinazzi’yle sponsorluk anlaşması var.

Şimdi Ron Dennis de 2009 yılında McLaren’den ayrılan ve Manor’un yarış direktörü olan Dave Ryan’ın bağlantısıyla potansiyel alıcılar arasına girmiş durumda.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz