Jean Todt: Ferrari Çok Geride Değil

0

FIA Başkanı ve eski Ferrari patronu Jean Todt, Ferrari’nin rakipleri Red Bull ve Mercedes’le arasındaki farkın o kadar da büyük olmadığını düşünüyor.

Ferrari 2016 sezonunda hiç yarış kazanamamış ve Mercedes dışındaki en iyi takım pozisyonunu Red Bull’a kaptırmıştı. Ancak 1994-2007 yılları arasında Ferrari’yle çalışan Todt, İtalyan takımın o kadar da geride olmadığını söylüyor.

Todt, İtalyan Corriere della Sera gazetesi ile yaptığı röportajda şunları söyledi ”Mercedes ile karşılaştırıldığında %10, Red Bull ile karşılaştırıldığında %3 oranında geride. Ferrari daima liderlik grubunda mücadele etti ve güvenilirlikle ilgi herhangi bir sorun yaşamadığında inanılmaz başarılar elde etti. Eğer şimdiki güvenilirliğe sahip olsaydık 2006’da Schumacher ile 2008’de de Felipe Massa’yla şampiyon olurduk. ”

Todt, eski Ferrari günlerinden bahsedilince, takımdan ayrılmanın 14 yıllık baskıdan daha iyi olduğunu itiraf etti.

” Ferrari’den ayrıldım çünkü her pazar günü kazanma zorundalığından doğan baskıya dayanamadım. Hedeflerime ulaştım ve başka bir meydan okumayla ilgileniyordum. Bundan dolayı pişmanlık duymuyorum ancak geçmişi birisi hatırlattığında düşünüyorum. ”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz