Grosjean Haas’a Geçişten Pişmanlık Duymuyor

0

Haas pilotu Romain Grosjean, Amerikan takımın markalar klasmanını Renault’dan daha yukarıda tamamlamasından sonra Haas’a katılmaktan pişmanlık duymadığını belirtti.

Renault’nun 2015’de Lotus’u alarak spora geri dönüşünü duyurmasından önce takımdan ayrılan Grosjean, birçok kişiye göre gridin yeni takımına geçerek hata yapmıştı. Ancak Fransız pilot birkaç kötü yarış geçirse de sezon boyunca topladığı düzenli puanlarla sezonu Renault çifti Kevin Magnussen ve Jolyon Palmer’ın önünde noktaladı.

“Kişisel düzeyde bu harika bir yıldı.” diyen Grosjean devam etti: “Buraya geldim ve herkes benim geri dönüşlerimi ve beni istedi. Tabii ki inişler, çıkışlar hem de hayal kırıklığı vardı. Çünkü siz bir yarışçısınız ve herkesi daha fazla zorlamak istersiniz.”

“Bazen müzikten daha hızlı dans etmek istersiniz, ama bunu yapmak için denemek zorundasınız; bazen başarırsınız ve bazen de başarısız olursunuz.”

“İnsanlar o zaman benim Renault’dan ayrılmamı eleştirdiler, ama ben doğru çağrıyı yaptım ve doğru kararı verdim.”

“Bazı insanlar hala olumsuzluk arıyor, ama gelecek yıl her zaman burada olacağım. Ayrıca bazen radyodan sık sık şikayet ediyorum, ancak bu işin bir parçası. Mükemmeliyetçi değilseniz ve bir sonraki adıma geçmek istemiyorsanız, gelmenin(burda bulunmanın) anlamı nedir?”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz