Marchionne Pilotlarının Geleceğinden Emin Değil

0

Ferrari başkanı Sergio Marchionne, Sebastian Vettel ve Kimi Raikkonen’in yakın geleceklerinden dolayı kaygılı görünmüyor, ancak takımı pilotlara iyi bir araç vermesi konusunda sıkıştırıyor.

İtalyan yönetici, 2017 yılının pilotların 2018 ve sonrası için Ferrari’de kalıp kalmayacaklarına karar vermeleri için çok önemli olduğunu söyledi.

“Raiikkonen’i (2016’da) en iyi performansıyla gördüm. Ama 2017’nin sonrasında devam etmek ister mi bilmiyorum.”

Raikkonen, bu yıl kariyerinin ikinci Ferrari serüvenindeki en güçlü sezonlarından birini geçirmiş, Bahreyn ve İspanya’da yarış zaferlerine çok yaklaşmıştı.

Ne var ki Vettel, sezonu takım arkadaşı Raikkonen’in önünde bitirmiş olsa bile, kötü sezonlarından birini geçirdi. Yıldız sezon takımdan kaynaklı taktik ve teknik hataların yanı sıra, çok “sinirli” olduğu ve start olaylarına karıştığı bir sezonu geride bıraktı. Marchionne, Vettel’in geleceği hakkında şunları söyledi:

“Vettel’in (sözleşme) yenilemesine gelince, bunun hakkında konuşmak için erken çünkü önce 2017 aracından memnun olmalı. Biz ona iyi bir araç vermeliyiz, o da iyi sürmeli.”

Takımdaki teknik ekiple ilgili sorulara da kısaca cevap veren Marchionne, Ferrari’nin zayıf karnı olan aerodinami üzerine çok çalıştığını söyledi. Bunun yanı sıra, Binotto’nun bir yıldız olmadığını ifade eden Marchionne, yıldız transferindense sistemde iyileştirmeler yapılacağını söyledi.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz