Hughes 2017’de Hitech’le Mücadele Edecek

0

GP3’de yarış galibiyeti bulunan Jake Hughes 2017’de Hitech GP’yle Avrupa F3 Şampiyonasına geçecek. Takım tarafından yapılan bu duyuruyla Hitech GP’nin 2017 sürücü dizilimi tamamlanmış oldu.

Britanyalı yarışcı (22), 2016 sezonunda GP3’de iki galibiyet elde etmiş ve sezonu 8. tamamlamıştı. Aynı zamanda F3’ün sezon finalinde Carlin’le yarışmış ve bir podyum elde edip Macau’da 6. olmayı başarmıştı.

Hughes böylece daha önce Hitech’de yarışacağı açıklanan Ralf Aron ve Nikita Mazepin’in takım arkadaşı oldu.

“Önümüzdeki sezon için sabırsızlanıyorum; testler boyunca araçta geçirdiğim her dakikayı sevdim ve takımdaki bütün çocuklarla çok iyi vakit geçirdik. Birlikte gerçekten iyi çalıştık.”

“Formula 3’ü her zaman yüksek bir seri olarak değerlendirdim. Pistte çok zaman geçiriyorsunuz(GP2/GP3’den daha fazla seans var). Ayrıca kendinizi birçok etkili kişinin önünde tutma fırsatı var.”

Hughes, önümüzdeki sezon şampiyonluk yarışının içinde olmayı umuyor.

“Benim için, Formula 3’deki ilk tam sezonum olacak olsa bile, öğrenmeyi asla durdurmazsınız. Araç için ve ne kadar rekabetçi olabileceğim konusunda iyi hislere sahibim.”

“İkinci yılını geçirecek birçok güçlü sürücü ve şampiyonluk kazanan takımlara rakip olacağım. Ancak, yarışmacı olmak(F3 şampiyonluğu) için elimden geleni yapacağım.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz