Sainz: RBR-STR Arasındaki Koltuk Değişimi Sertti

0

Carlos Sainz Jr, 2016’nın başlarında Red Bull’un Max Verstappen’i destekleme kararının kendisi için zor olduğunu itiraf etti.

Red Bull, bu sezon İspanya GP’si öncesinde Kvyat’ın koltuğuna Verstappen’i yerleştirme kararı almış ve Hollandalı ana takımla çıktığı ilk yarışta galibiyete ulaşmıştı.

2015’in ardından bir kez daha göz ardı edilen Sainz, Verstappen’in Red Bull tarafından desteklenmesini “kötü gün” olarak tanımladı.

Tüm bunlara rağmen İspanyol, hayal kırıklığını geride bıraktı ve İspanya’da 6. olarak F1 kariyerindeki en iyi sonucu elde etti. Sonrasında bunu Monaco (8.) ile Kanada’daki (9.) puanlı finişler izledi.

F1 Racing dergisine konuşan Sainz, “Bir bakıma hayal kırıklığına uğramadım, çünkü bu hiçbir zaman planlarımda olmadı. Red Bull, planın 5. yarışta Red Bull’a sıçramak olduğunu hiç söylememişti.” dedi.

“Ama aynı zamanda benim için kötü bir gündü(Verstappen desteklendiğinde). Onlar benim yerime Verstappen’i seçtiler ve insanlar bunun benim için ne kadar zor olduğunu hafife alıyorlar.”

“İnsanlar bana, bunun Daniil için ne kadar zor olduğunu söylediler – ‘Zavallı Daniil, zavallı Daniil’. Peki ya ben? Hala burda Toro Rosso’dayım. Daniil en azından Red Bull’la birkaç podyum kazandı. Benim henüz hiçbir şeyim yok.”

“Bu yüzden (F1’deki) herkesin ‘Zavallı Dani, zavallı Dani’, hadi geri dönmesi için ona zaman verelim demesinden hayal kırıklığına uğradım. Ancak herkes benden her zamanki performansımı göstermemi bekledi.”

“Ancak en iyi iki yarışımın bu haberden sonra gelmesiyle gurur duydum. Monaco benim yolumdu: ‘İşte başlıyoruz, savaşmaya devam et, devam et ve neler yapabileceğimi göstermeye devam et.”

Sainz Jr, önümüzdeki sezon Toro Rosso’da 3. sezonu geçirecek ve 2017’nin kokpitteki son senesi olabileceğini işaret ediyor.

Sainz yorumlarına, “Bu cevaplaması çok zor bir soru, ama mantıksal olarak evet demek zorundayım. Çünkü hiç kimse 4. yılını Toro Rosso’da geçirmedi.” diyerek devam etti.

“Red Bull ve Toro Rosso’daki herkesi bana başka bir takıma gitme şansı vermeleri için zorlamaya hazır hissediyorum. Bence onlar başka bir takım için sürebileceğime inanıyorlar.”

“Bence, Toro Rosso bile benim için mutlu olacaktır. Çünkü bu, 2017’nin bizim için iyi bir sezon daha olduğu ve onların beni üst seviye bir pilot haline getirmek için geliştirdikleri anlamına gelecek.”

“Yani bence bu (ilgili)herkes için güzel bir haber olacaktır.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz