Kvyat: Ricciardo’yla Baş Edebildim

0

Daniil Kvyat, birlikte geçirdikleri 23 yarış boyunca Daniel Ricciardo’ya kafa tutabildiğini söyledi.

Kvyat, bu yıl evindeki Rusya yarışından sonra Toro Roso’ya gönderilmiş, yerine gelen Max Verstappen Red Bull’da çok daha parlak bir performans gösterince Kvyat’ın kariyeriyle birlikte morali de düşüşe geçmişti.

2015 sezonunda Kvyat, takım arkadaşı Ricciardo’yu üç puan geçerek o yılı yedinci kapatmıştı. Ancak bu yıl sezona güçlü başlayamayan Kvyat, henüz ilk dört yarışta takım arkadaşından 15 puan fark yemişti. Ricciardo’yla birlikte geçirdiği yarışları değerlendiren Kvyat şöyle konuştu:

“Ben tabii ki Daniel’le çalıştım, o üst seviye bir sürücü ve ben orada onunla beraber olduğumu düşündüm. Biraz daha az istikrarlıydım, belki aracı biraz daha az anlıyordum ve daha az tecrübem vardı.”

Toro Rosso’ya geçtikten sonra adeta sendeleyip yere düşen Kvyat, sezon boyunca takım arkadaşı Carlos Sainz Jr’ın gerisinde kalmış, hatta İspanyol sürücü sezonu neredeyse Kvyat’ın iki katı puan alarak kapatmıştı. Rus pilota göre, Sainz’la olan mücadele zaten o takıma gelmeden bitmişti, çünkü araç tam da ona göreydi:

“Şu an Carlos’un hissettiği şey, aracı kendisi için çalışır hale getirmiş olması. İlk üç yarıştan sonra araç ona çok iyi uyum sağlamıştı ve ben geldiğimde bu araçla hurda olmuş durumdaydım. O çok yüksek bir seviyedeydi, sürekli olarak yüksek bir seviyedeydi. Yani onu mağlup etmenin çok zor olacağını biliyordum.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz