Hamilton Abu Dhabi’den Sonra Kendisine Saygı Duyulmadığını Hissetmiş

0

Lewis Hamilton, İngiltere’de bir radyo programına katarak 2016 sezonunu kabaca değerlendirdi. Abu Dhabi GP sonrasına, Malezya yarışına ve mekaniker takasına değindi.

Geçtiğimiz ay bugünlerde, Lewis Hamilton, Abu Dhabi’de 2016 Formula 1 şampiyonluğunu takım arkadaşı Nico Rosberg’e beş puan farkla kaybetmiş, ancak şampiyonluktan ziyade herkes Lewis Hamilton’ın Nico Rosberg’i yavaşlatmasını konuşmuştu.

O gün takımdan gelen takım emirleri, Hamilton’a ısrarla bu tutumunu terk etmesini ve normal yarış temposuna dönmesi gerektiğini söylemiş, fakat İngiliz pilot bu uyarılara sert cevap vermiş ve uyarıları dikkate almamıştı.

Yarıştan sonra başta Toto Wolff, Paddy Lowe ve Niki Lauda olmak üzere birçok Mercedes yetkilisi Hamilton’u ağır bir şekilde eleştirmişti. Lewis Hamilton geçtiğimiz günlerde katıldığı bir radyo programında, bu açıklamalarla ilgili yaşadığı hayal kırıklıklarını dile getirdi.

“Sezonun birçok huzursuz anından birisiydi. Nihayetinde, sonrasında söylenen şeyleri gördükten sonra, konuşan kişiler tarafından saygısızlığa uğratıldığımı hissettim. Kesinlikle bunları birçok insanı yönetmekle görevli olan kimselerde beklemiyorsunuz.”

Hamilton ve takım arasındaki çekişme, Rosberg’in vedasıyla birlikte çözülmüş, hatta geçtiğimiz hafta Hamilton Toto Wolff’un evine giderek mutfağından Instagram hikayesine yaptıkları “toplantı” hakkında videolar atmıştı.

Hamilton’a aynı zamanda, Malezya yarışı sonrasındaki sabotaj imaları soruldu. Hamilton bu konu hakkında kısaca “Eğer kafanızda bir şey varsa, oradadır işte. Bütün bu yaşanan şeylerin bir tesadüf olmadığını düşünürsünüz” dedi.

Sezon başında takım kararıyla Nico Rosberg’in ve kendisinin mekanik ekiplerinin karılması hakkında Hamilton, Abu Dhabi öncesi sert konuşmuş ve gündem yaratmıştı. Bu husus hakkında da Hamilton, etrafındaki mekanikerleri gelecek sene de görmek istediğini söyleyerek konuyu değerlendirdi:

“Gelecek sezondan önce, Toto’ya ‘Bu adamların değişmesini istemiyorum. Lütfen sadece izin ver işimizi yapalım’ diyeceğim. Hepsini tutmak istiyorum. Ayrılmayı hak eden bir kişi ble yok.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz