F1 Takım Patronlarıyla Soru Cevap

0

2016 sezonunun son yarış hafta sonunda F1 takım patronlarından Christian Horner, Toto Wolf, Claire Williams ve Maurizio Arrivabene, James Allen’ın sorduğu soruları cevapladılar. Takım patronlarının diyaloglarını bire bir sizin için çevirdik.

2016 Sezonundaki en iyi anlarınız hangisiydi ?

Horner: ”Bir kaç tane iyi anımız var. Max ilk yarışını kazandı. Biliyorsunuz ki Barcelona kendisi için ve takım icin büyük bir andı. Soneasında ise 1 ve 2. sırada bitirdiğimiz Malezya yarışı var. Bu anlar Toto için iyi olmasa da bizim için fantastik sonuçlardı. Bu ikisi sezonda en iyi olduğumuz zamandı.

Toto: Bizim güçlü olduğumuz Monaco yarışı vardı, Christian için iyi olmasa da o hafta sonunda aracımız Red Bull ile aynı seviyede değildi ve önde kalmak için böyle zor koşullarla nasıl başa çıkabileceğimizi gördük.

Maurizio: Monza’daki podyum. Orada kazanmadığımız halde Ferrari’ye olan destek oldukça duygusal ve harikaydı.

Claire: Birçok güzel anımız vardı. Valtteri için Kanada yarışı ve Brezilya’da Max’in ıslak pistte yaptıkları ise olağanüstüydü. Felipe’nin de F1’e katıldığından beri son yarışıydı ve fantastikti.

Horner’la Claire arasında ise şu konuşmalar geçti.

H: Macaristan’daki doğum gününe ne diyeceksin
C: Evet o da en iyi anlardan birisiydi.
H: Orada parti yapmıştınız en iyilerinden birisiydi.
C: Evet özel bir partiydi.

James Allen: ”Diğer eğlenceli bir soruya geçiyoruz Eğer ‘F1 Takımı Patronu’ olmasaydınız ne olurdunuz ?

Toto: Bütün hayatım buyunca Finansal yatırımcı olurdum. Keyif aldığım şey bu. Eğer ayrılırsam (F1’den) bunu yapmaya devam edeceğim.

Horner: Uygulanabilir şekilde düşünürsek, ne yapacağım hakkımda hiçbir fikrim yok. Gençken stand sürücüsüydüm”.

Toto: ”Ayrıca Model değil miydin?”

Horner: ”Evet biraz modellikte yapabilirim.”

Maurizio: ”Mimar. Finansal yatırımcılar için hayallerindeki evleri yapardım.”

Toto: ”Sonradan da takım kurarız.”

Maurizio: ”Evet, kurarız.”

Claire: ”Bu çocuklar cevaplarının ne olabilecekleri konusunda çok kötüydüler.Ne olabileceğim konusunda bir cevabım yok. PM’leri yeniden canlandırmak benim için iyi bir iş olurdu.”

James Allen: ”Sizin hakkınızda sizi gülümseten dedikodulardan bize bahsedin.”

Maurizio: Bütün yıl boyunca olan şeyler…Artık bütün yıl gülümsemek zorunda değilim.(Toto’ya) Bizim bildiğimiz şeyi söylemedim biliyorsun.”

Claire: ”Her hangi birisi hakkında dedikodu biliyor musunuz?”

Toto ve Maurizio: ”Hayır.”

Horner: ”Tüm dedikoduları kontrol edemem değil mi? Çoğuna onlar sebep oldu.”

James Allen: ”Maurizio eğer tarihi bir figürle tanışacak olsaydın hangisiyle tanışmak isterdin ?”

Maurizio: ”Bu tarihi nasıl tanımladığınıza bağlı. Bu içinizdeki şeye bağlı. Ben babamla tanışmak isterdim onunla diyalog kurmak isterdim. O boşluğun asla dolmadığı hakkında. Eğer toplumsal olarak tarihi kişiyle konuşmayı düşünürsek Enzo Ferrari olurdu, ama onun benimle tanışmaktan memnun olacağından emin değilim. İlginç kişi olarak da Leonardo Da Vinci ile de tanışmak isterdim. Tamamiyle karma karışık birisiydi; yazar, mühendis, mimar, artist. Ne kadar ilginç birisi.”

Horner: ”Bir sürü harika insan var tanışabileceği. Jim Clark Formula 1’deyken onunla tanışmak isterdim. Winston Churchill de büyük tarihi figürlerden birisi.”

Toto: ”Horner’ın dediklerine katılıyorum. Churchill; o muhteşem bir politikacıydı.Onun depresif gerçeklikle ilgili teorilerini seviyorum. Baskı altındayken ortaya çıkan liderden birisi.”

Maurizio: ”Kitap okumaya ihtiyacımız var mı? (Claire’e soruyor)Baskı altında çalışmak üzerine?”

Cliare: ”Benim de tanışmak istediğim birisi var. Toto’ya karşı beni feminist gösterecek ama Elizabeth başta olmak üzere Margaret Thatcher harika bir kadındı. Erkekleri yönetmesini iyi biliyordu.”

James Allen: ”Pistlerden uzaktayken rahatlamak için ne yapıyorsunuz?”

Maurizio: ”Dağa tırmanıyorum hiçliğin ortasına.Tırmandığımda yalnız olmayı seviyorum.”

Claire: ”İki tane sevimli labladorum var. Onlarla beraber ormanda uzun yürüyüş yapıyorum ve problemlerimi arkada bırakıyorum.”

Horner: ”F1’de rahatlamak için zaman bulabilir miyim? BIlmiyorum. 2 tane köpeğim, aslında 4 tane, var. Flavio ve Bernie’yi tekrardan yürüyüşe çıkaracağım ve bence en önemlisi pist dışında aile ile birlikte vakit geçirmek.”

Toto: ”Sadece sahip olduğumuz zaman çalışmayı durdurduğumuz zaman birbirine mail gönderemediği zaman. Belki siz bunu benim açımdan anlayabilirsiniz.(Horner’a söylüyor.)”

Horner: ”Hiç köpeğin oldu mu? Var mı ?”
Toto: ”Evet”
Horner: ”Onlara neyle hitap ediyorsun; Niki?”
Toto: ”Maalesef ki hayır. Matt Bayman diye hitap ediyorum küçük ve huysuzdur.”

Röportajın orjinal halini buradan izleyebilirsiniz;

 

 

 

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz