Toro Rosso Fanların Hayalindeki Pisti Tanıttı

0

Toro Rosso, taraftarlar ile yaptığı anketin sonucuna göre yeni bir F1 pisti tasarladı.

Faenza kökenli takım, katılımcılardan 2016 sezonunda yer alan pistlerden en sevdikleri virajları ya da bölümleri seçmelerini istedi. Anketin sonuçlanmasıyla birlikte sonuçlara göre gerekli birleştirmeleri ve DRS alanlarını belirleyen Toro Rosso 16 km uzunluğundaki pisti taraftarların beğenisine sundu.

Fantezi pistte ön plana; klasik  Monaco tüneli, Spa’dan Eau Rouge virajı, Monza’dan Ascari şikanı, Japonya ve Brezilyadan’da S virajlar çıktı.

Toro Rosso pilotu Daniil Kvyat pist hakkında, ”  Muhteşem olduğunu söylemeliyim. Bu pistte sürmek isterdim, havalı virajlar ve her pistin en iyi bölümleri var. Muhtemelen araç için mükemmel ayarı bulmak kolay olmazdı ancak yarış oldukça heyecan verici olurdu.

” Pilotlar böyle bir pistin olmasını çok isterlerdi ancak gerçek hayatta böyle bir pisti elde etmek çok zor görünüyor. Ama her zaman hayal etmek iyidir, öyle değil mi ? ” şeklinde konuştu.

Rus pilot en sevdiği bölümün Japonya ve Amerika GP’lerinden alınan S virajları olduğunu belirtti.

”Suzuka S virajı, Austin’deki S virajıyla birleşiyor. Muhtemelen en hızlı viraj olabilirdi. Lastikler için çok zorlayıcı olurdu ancak bu bölümü yüksek hızlarda geçmek harika olurdu. Aynı zamanda Hockenheim düzlüğünde DRS ile geçiş yapmak ilginç olabilirdi. Pist geri kalan bölgelerde birbirinizi yakalama fırsatı sunuyor bu da sıralama turlarında oldukça muhteşem olurdu. ”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz