rFactor 2’nin 2017 Yenilikleri

0

Image Space Incorporated’dan Studio 397’ye geçen rFactor 2 için geçtiğimiz ay US F2000 aracı eklenmişti. Yeni sahibinin kanatları altında ilk içeriğini yayınlayan oyunun 2017 planlarında daha fazlası var.

2005’te piyasaya çıkan rFactor, çoğu kişi için yarış simülasyonlarına giriş basamağı olmuş ve çok sevilmişti. 2012 Ocak ayından bu yana Beta aşamasında olan rFactor 2, 2016 yılının son güncellemesiyle birlikte Build 1108 sürümüne yükseltilecek. Online ücretinin kalkacağı oyunda bu güncellemeyle birlikte Steam dışı güncelleme devri de kapanmış olacak. NASCAR serisi için güncellenmiş kurallar, Nvidia sürücü düzeltmesi, geliştirilmiş Steam çevrimdışı modu ve LAN kullanımı Salı günkü güncellemenin içeriğini oluşturuyor.

Yeni ekip ; oyunun eleştirilen yanlarını kapatıp, yeni içerik ve teknolojiler getireceğini açıklamıştı. Yeni arayüz sayesinde artık rFactor 2 kullanıcıları hem daha modern hem daha kolay kullanımlı bir menüye kavuşacak. Bu arayüz için biraz daha beklemek gerekecek.

Radical SR serisinin dışında Indy Lights lisansını da alan Studio 397, oyunun ilk zamanlarından bu yana olan Chevrolet Corvette C6R aracının yeni nesli Corvette C7R için de çalışmalara başladı. Uzun zamandır yapımı devam eden NOLA Motorsports Park’da nihayet 2017’nin ilk aylarında kullanıcılara sunulacak.

The #64 Konica Minolta/Mobil 1/Sirius-XM Chevrolet Corvette C7.R, driven by Oliver Gavin, Tommy Milner and Jordan Taylor, races in the GTE Pro class Saturday, June 18, 2016 during the 24 Hours of Le Mans IMSA WeatherTech SportsCar Championship endurance race at Circuit de la Sarthe in Le Mans, France. (Photo by Richard Prince for Chevy Racing)

Yeni teknolojiler VR ve DX11’den de haberler var. DX11’in ilk ciddi testleri bu sürüm ile birlikte başlıyor. Daha optimize edilmiş bir oyun dışında dış kamera açıları için yenilenmiş motion blur ( hareket bulanıklığı ) ve depth of field ( alan derinliği ), geliştirilmiş gölgelendirmeler ile grafik kalitesinin arttırılması hedefleniyor.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz