Claire Williams’tan Kritik Bottas Açıklaması

0

Claire Wiliams, sözleşmeli pilotları Valtteri Bottas’ın Mercedes’e transferine izin verebileceklerini söyledi.

Claire Williams’ın, Mercedes’in ilgisini ve bir anlaşmanın mümkünlüğünü kabul etmesi, tam da Alman markanın, şampiyon Nico Rosberg’in yerine gelecek yeni pilotu 3 Ocak’tan önce açıklamayacağını duyurduğunda geldi.

Bir süre önce de Pat Symonds, Bottas’ın hayati bir öneme haiz olduğunu söylemiş ve kalması yönünde görüş belirtmişti. Dün çıkan haberlere göreyse, Williams, gelecek sene için Felipe Massa’yla masaya oturmuş.

Olayları biraz hatırlayacak olursak, Nico Rosberg, dünya şampiyonu olduktan henüz beş gün sonra “spordaki görevini tamamladığını” belirterek emekli olmuş ve Mercedes’i 2017 için pilot arayışlarına yöneltip zora sokmuştu.

Valtteri Bottas da, sürecin başından beri adaylar arasında olmasına rağmen özellikle bir haftadır en güçlü isim haline geldi. Toto Wolff’un menajerliği yaptığı Fin pilotun geleceği hakkında Claire Williams, şunları söyledi:

“Mercedes gibi bir takımın Nico yerine Bottas’ı muhtemel bir değişiklik olarak görmesinden hoşnutum. Biz her zaman Valtteri’nin sporun anahtar yeteneklerinden biri olduğunu biliyorduk ve şampiyona liderlerinin bunu tanımasından gurur duyuyoruz.”

“Ne var ki, Williams’ın kendi amaçları ve biz her zaman takımımıza ileriye gitmek için en iyi fırsatı verdiğimizden emin olmalıyız. Herhangi bir değişiklik, ancak Wlliams 2017’de rekabet etmek ve gelişmek için güçlü bir pozisyonda kalırsa mümkün olur.”

Claire Williams, aynı zamanda Bottas’ın gitmesi halinde Felipe Massa’yla anlaşmak istediklerini doğruladı.

Şu an Mercedes koltuğu için Wehrlein ve Bottas’dan başka aday bulunmazken, Williams ve Mercedes arasında yapılacak bir anlaşma iki pilotun kaderini de etkileyebilir.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz