Williams Massa’yla Anlaşmak Üzere

0

L’Equipe’in haberine göre Williams, Valtteri Bottas’ın Mercedes’e gitme ihtimaline karşın Felipe Massa’yla yeniden masaya oturdu.

Geçtiğimiz ay Williams, sürücülerini Lance Stroll ve Valtteri Bottas olarak açıklamıştı. Ancak sonrasında gelen Nico Rosberg’in ayrılığı, gridi birbirine kattı. Bottas şu an Mercedes koltuğunun adaylarından biri olarak göze çarparken, İngiliz takım Bottas’ı bırakmaya yanaşmıyor. Ancak ekip, her ihtimale karşın Massa’yla görüşmelere devam ediyor. Amaç, Massa’yı bir yıl daha sporda tutarak Bottas’ın ayrılığının ardından oluşacak hasarı en aza indirmek.

Gelecek yıl tamamiyle yeni bir ikiliyle piste çıkmanın ne kadar kötü olacağını dile getiren Pat Symonds, adeta Bottas transferinin önünü tıkamıştı. Tam da bu yüzden Massa’nın spora geri dönmesi şimdi önem kazandı. Gazeteye göre, Massa ve Williams arasındaki konuşmalar artık “ileri” düzeye gelmiş durumda.

Brezilyalı pilot 2014 yılında Ferrari’den Willliams’a gelmiş, Bottas’la takım arkadaşı olmuştu.

Eğer Bottas, Mercedes’e gidecek olursa, Wiliams’ın 2017 için motor konusunda 10 Milyon Euroluk bir indirim alması konuşuluyor. Bu da transferi Williams için çekici yapan kısımlardan birisi. Bilindiği gibi Williams, BMW ortaklığı bittiğinden beri borçlarla boğuşuyor.

 

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz