Villeneuve: Genç Pilotlar Formula 1’in İmajını Zedeliyor

0

1997 Dünya Şampiyonu Jacques Villeneuve, genç pilotların, sporun imajına zarar verdiğine inanıyor.

Villeneuve, Lance Stroll’ün 18 yaşında Williams’a katılması ve Max Verstappen’in ne kadar başarılı bir iş yapsa da 17 yaşında Formula 1’e girmesinin, motor sporlarının zirvesine bu kadar kolay ulaşmalarının, yanlış mesaj olduğunu düşünüyor.

“Aslında çantaları henüz dolu değil. Normalde yarısı dolu çanta ile Formula 1’e ulaşırsınız ve geri kalanını burada doldurursunuz. Şimdilerdeyse çantalarını açmamışlar bile! Bu yanlış. Ne kadar yetenekli olduğunuzun önemi yok, bu F1, burası motor sporlarının doruk noktası.”

“Bazı şeyler yanlış gidiyor. Çok fazla yetenekli olabilirsiniz, çok hızlı da olabilirsiniz ancak bu kadar erken spora girmek kötü bir imaj yaratıyor. Oraya ulaşmak zor olmalı ancak öyle değil.”

Stroll’ün F3’ten direk F1’e geçiş yapması 2017 sezonunun zorlu geçmesini muhtemel kılıyor. Fakat, Villeneuve vatandaşı için karamsar olmak istemiyor.

“O, gerçekten hızlı ancak zihinsel ve psikolojik açıdan ne durumda olur bilemeyiz, çünkü Formula 1 çok farklı bir canavar.”

“Kariyerinde ilk defa en hızlı otomobilde ve en iyi takımda olmayacak. Zor olsa da yarış kazanabilmek için her şeye sahip bir takımda.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz