Massa, Bottas’ın Geleceğinin Parlak Olduğuna İnanıyor

0

Felipe Massa, eski takım arkadaşı Vallteri Bottas’ın Formula 1’de iyi bir geleceğe hazır olduğuna inanıyor.

Formula 1’de 250. ve son yarışını Abu Dhabi’de tamamlayan Brezilyalı Felipe Massa, kariyerinin son üç yılını Williams’ta Bottas’la takım arkadaşı olarak geçirmişti.

Üç yıl boyunca Bottas, takım arkadaşı Massa’yı mağlup etmeyi başarmış ve dokuz podyum kazanmıştı. Ancak Bottas hala o beklenen patlamayı yapamadı ve kendisiyle özdeşleşecek sonucu elde edemedi.

Massa, Fin pilotun yeteneklerini gösterebileceği bir araca geçeceği takdirde bu talihsizliğine son verip yarışlar kazanabileceğine inanıyor.

“O çok iyi biri ve çok iyi bir takım arkadaşı. Hızlı, istikrarlı yani kesinlikle eminim Formula 1’de şahane bir geleceği olacak. Ancak seviyesini gösterebilmek için iyi, rekabetçi bir araca ihtiyacı var.”

2013 yılında Bottas’ın Formula 1’e adım attığı günlerden beri yanında olan Massa, genç pilotun her anlamda kendini geliştirdiğini söyledi.

“Çok sakin, çok rekabetçi ve başladığından beri çok gelişti. Şimdi çok daha fazla deneyimi ver bu yüzden araç ve teknik taraf hakkında çok daha fazlasını anlıyor.”

Lance Stroll ile Ferrari zamanlarından tanışan Massa, Kanadalı pilot hakkında da olıumlu yorumlarını eksik etmedi.

“Lance’i çocukluğundan beri tanıyorum. Onu Ferrari’deyken bazı yarışlarda gördüm, babası çok önemli bir Ferrari müşterisiydi. Onun için gerçekten en iyisini diliyorum.”

“Onu hiç yarışırken görmedim fakat bence o çok büyüdü, çok öğrendi ve gerçekten umuyorum ki koltuğum rekabetçi bir sürücüye gidiyor.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz