Ecclestone, Hamilton’ın Baskın Olduğu Bir F1 İstemiyor

0

Formula 1’in patronu Bernie Ecclestone, gelecek yıl Lewis Hamilton sporu tek başına domine ederse bunun spor için zararlı olacağını söyledi.

Nico Rosberg takımdan ayrıldıktan sonra, Mercedes koltuğu boş kalmış, Fenando Alonso’dan Pascal Wehrlein’a kadar birçok aday Mercedes’le anılmıştı. Ancak başta Alonso olmak üzere hiçbir yıldız pilotun Mercedes’e gelmeyeceği kesinleşince Mercedes’in pilot arama süreci adeta bir ikinci pilot arama sürecine döndü.

Şu an Mercedes’in elinde Valtteri Bottas ve Pascal Wehrlein seçenekleri bulunuyor, ancak Bottas’ın da Williams tarafından serbest bırakılacağı ihtimali düşük görünüyor.

Öte taraftan Ecclestone, Lewis Hamilton’ın seneye yine güçlü bir Mercedes’le birlikte sporu domine etme ihtimalinin, üstelik bir takım arkadaşının onunla rekabet edemeyecek olmasının spor için kötü olduğunu söyledi:

“Bence hiç kimse Lewis’in ışıklar söner sönmez ortalardan kaybolduğu ve muhtemelen herkese birkaç tur bindirdiği yarışa bilet almak veya bu yarışı televizyondan izlemek istemeyecektir.”

“Herkes için kötü olacaktır, Lewis için de. Çünkü bence adil bir şekilde kazanmak ve birilerini mağlup etmek istiyor.”

“Umarım Lewis’le ilgili öngörülerimde tamamiyle yanlışımdır. Umarım yanlışımdır ve gidip o koltuğa oturan kişi onu yenebilir veya hızlandıra bilir, sonra (Lewis) hatalar yapar. Benim kişisel görüşüm bunun olmayacağı yönünde.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz