Wehrlein, Force India’ya Gidememesini Anlıyor

0

Pascal Wehrlein, Force India’nın neden kendisini değil Esteban Ocon’u seçtiğini açıkladı.

Mercedes yetiştirme pilotu Wehrlein, Formula 1’deki ilk sezonunda Manor’un tek puanını kaydederek etkileyici bir performans göstermiş, hatta son dokuz yarışta dört kere ikinci sıralama seansına kalmıştı.

Ancak Force India; Ocon, Wehrlein ve Nasr arasında düşünüp Ocon’la sözleşme imzalama yoluna gitmişti. Geleceğe adım adım ilerleyen ve yavaş yavaş etkili adımlar atan Force India, Perez ve Ocon ikilisini uzun dönemli ikili olarak düşündüğünü de dile getirmişti.

Wehrlein, Force India için daha önce gerçekleştirdiği iki buçuk günlük testlerin takımın neden kendisini değil Ocon’u tercih etmediğine bir sebep olduğunu düşünüyor. 2014 Force India aracıyla 2015 kış testlerine katılan Wehrlein, sezon ortasında da bir gün Red Bull Ring’de testlere katılmıştı.

Wehrlein konu hakkında şunları söyledi:

“Durum hakkında bilgi sahibi olmak istedim. Oraya gidip sinirlenmek ve onlarla kötü bir haldeyken konuşmak istemedim. Sebepleri biliyorum ve bunlar değiştirmesi kolay şeyler değil. Bunun performansla alakası yok. Bence Esteban takıma daha iyi oturacak, hepsi bu.”

“Kararın  geri bildirimlerle veya performanslarla alakası yok, benimle olan ilişkileriyle alakası var. Kişisel tarafta bir şey.”

Wehrlein, aynı zamanda Mercedes’in Nico Rosberg yerine düşündüğü adaylar arasında yer alıyor ancak tecrübesizliği nedeniyle bir adım geride olduğu düşünülüyor. Alman pilotun Suber’e gitme ihtimali de yüksek.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz