Vandoorne 2017’den Hiçbir Şey Beklemiyor

0

Stoffel Vandoorne, kariyerinin ilk Formula 1 yarışına hazırlanırken 2017 yılında kendini nelerin beklediğini bilmediğini itiraf etti ve bu yüzden gelecek sezondan hiçbir beklentisi olmadığını söyledi.

Belçikalı pilot, gelecek yıl Jenson Button’ın yerine Honda motorlu McLaren’in direksiyonu başına geçecek. Vandoorne, 2015 yılında GP2’yi adeta süpürmüş ve kazanmıştı. Sonrasında kendine McLaren’de yer bulamayan pilot Honda’nın da desteğiyle farklı şeyler öğrendiğini söylediği Japonya’da yarış kariyerini sürdürdü.

Birçok otoriteye göre iyi bir performans göstermesi beklenen Vandoorne, hakkındaki bu yorumlara temkinli yaklaşıyor. Belçikalı pilot, bu yaklaşımının sebebi olarak Formula 1’in daha önce yarışmış olduğu serilerden çok farkı olmasını gösteriyor. Bu yüzden Vandoorne, 2017 yılı için kendine hedefler koymuş değil.

Geelecek yıl ne yaparsa başarılı görüleceği sorulan Vandoorne bu soruya “Dünya şampiyonu? Bu yeter mi?!” diyerek esprili bir cevap verdi. Belçikalı pilotun açıklamalarının devamıysa şöyle:

“Junior Formulalarda herkesin aynı araca sahip olduğunu biliyorsun ve odaklanman gereken tek şey kendi etrafındaki takımı kurmak, aracın kendine uyduğundan emin olmak ve sonrasında diğerlerinden daha iyi bir iş çıkarmak. Sonra şampiyonayı kazanabilirsin.”

“İlk defa bir sezona gerçekten ne bekleyeceğimi bilmeden giriyorum. Bu yüzden sadece takımla birlikte her türlü detaya odaklanmaya çalışıyorum. Bir şeyleri unutmadığımıza emin olmaya çalışıyorum, kendi tarafımda da simülatörde çok çalışıyorum ve hata yapmadığıma emin oluyorum. Sonra beklemeli ve sonuçlar ne olacak görmeliyiz.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz