Ocon: Stroll Hazır Olacak

0

Gridin bir başka genç yıldızı ve önümüzdeki sezon Force İndia’da yarışacak olan Esteban Ocon, Williams’ın çaylağı Lance Stroll’un F1’e çabucak adapte olacağından emin.

2016 İtalya GP’sinde Felipe Massa emeklilik kararı aldı ve Williams Brezilyalı’dan boşalan koltuğu Stroll’la dolduracağını duyurdu. Böylece genç Kanadalı doğrudan Formula 3’den F1’e adım attı ve bu durum birkaç kaşın çatılmasına neden oldu.

Ocon yine de Kanadalı’nın son günlerde Formula 3’ü kazanmasının ardından F1’de iyi bir performans sergileyeceğini düşünüyor.

Esteban Ocon, “O iyiydi, O F3’te iyiydi.” dedi ve ekledi: “O ilk yıl kazanamadı, o ikinci yılında kazandı. Yani, biraz daha fazla tecrübeyle kazandı, ancak bence o, bu kış oldukça fazla sürecek ve böylece başlamaya hazır olacak. O kazandı ve bir şansa sahip.”

Kendisiyle Stroll karşılaştırıldığında, Fransız pilot 2016 sezonunun ortasında F1’e Manor’la giriş yapmadan önce iyi bir tecrübeye sahip olduğunu ve 2015 yılında bile bir F1 aracı sürmeye hazır olduğunu belirtti.

Ocon, “Bence F3’ün ardından F1’de test yapmış olmamdan dolayı zaten iyi bir tecrübeye sahiptim. Evet bir atlama(F1’e geçiş) yapabilirdim, ama daha fazla deneyim kazanmak, başka şeyleri deneyimlemek ve daha hazır hale gelmek de iyi.” diyerek açıklamasını sonlandırdı.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz