Maldonado Formula 1’i Zorluyor

0

Formula 1’in olay çocuğu Pastor Maldonado gride dönmek için fırsat kolluyor.

Kariyerinde bir yarış zaferi olan fakat zaferinden ve sürüşünden ziyade kazalarıyla gündeme gelen, Formula 1’de beş yıl yarışmış Venezüellalı pilot, bu kış Renault koltuğunu Magnussen’e kaybetmişti.

“İkinci bir şansa sahip olmak istiyorum çünkü hala Formula 1’de yapacak çok şeyim olduğunu hissediyorum. Planım Formula 1’e dönmek. Bir yıl dışarda kalmak çok kötü değildi çünkü bana düşünme zamanı verdi. Takımlarla konuşmalara başladık ve gelecek yıl için bir şeyler pazarlık etmeye çalışıyoruz.”

Maldonado, ülkesinin devlet kurumu ve petrol üreticisi PDVSA tarafından sponsore ediliyordu. PDVSA, Renault’ya Maldonado için yılda 46 milyon dolar ödeme yapıyordu. Ancak geçtiğimiz yıl Renault ve PDVSA arasında ödemelerin dengesizliği nedeniyle araya buzlar girdi ve bunun sonucunda Maldonado koltuğunu kaybetti.

Gelecek yıl birçok pilotun kontratsız kalmasıyla birlikte Maldonado, kendisinin takımlar için cazip bir konumda olduğunu düşünüyor.

“Ben sıfırdan başlaması gereken bir çaylak değilim. Formula 1’de beş yıldan sonra, çok iyi bir iş çıkarabileceğimi hissediyorum.”

“Hiçbir zaman yeteneğimi gösterebileceğim bir aracım olmadı. Williams’la birlikteyken bir yarış kazandık ve 2012 iyi bir sezondu.”

“Ancak diğer iki sezon o kadar iyi değildi ve Lotus’ta da durum aynıydı. Asla iyi bir seviyede olma şansım olmadı. İyi bir araç isterim, belki en iyisi değil ama bana potansiyelimi göstermeme ve düzenli olarak puanlar almama izin verecek bir araç.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz