Alonso: Tek Hedefim McLaren’le Şampiyonluk

0

Fernando Alonso, son dönemde Mercedes’teki boş koltuğa geçişi hakkında çıkan spekülasyonlara yanıt olarak tek hedefinin McLaren-Honda ile dünya şampiyonu olmak olduğunu belirtti.

Rosberg’in şok emeklilik kararı sonrası 2017’de Lewis Hamilton’ın yanındaki Mercedes koltuğu boş kalmış ve İspanyol bu boş koltuk için hemen aday gösterilen pilotlardan biri haline gelmişti.

Mercedes patronu Toto Wolff ise, McLaren-Honda’nın Fernando Alonso’nun sözleşmesi olduğunu vurgulamasına rağmen, iki kez dünya şampiyonu pilotu düşünmek zorunda olduklarını belirtmişti.

Alonso, Salı günü McLaren teknoloji merkezinde çalışanlara seslendi ve McLaren’le ilerleme konusundaki taahhütünü tekrarladı.

“Bu projeye inanıyorum. Kararlıyım ve McLaren-Honda’yla dünya şampiyonu olmak istiyorum. Bu benim tek hedefim.” diyen Alonso’nun demeçleri McLaren’in sosyal medya kanallarında alıntılandı.

Alonso, McLaren-Honda’yla kontratının son yılına giriyor ve İspanyol’un kariyerinin büyük bir bölümünde yanında olan Flavio Briatore, onun anlaşmasının açık bir şekilde saygı değer olduğunu belirtti.

Öte yandan, son dönemde Mercedes’in ana hedefinin Williams pilotu Valtteri Bottas olduğu ortaya çıktı, ancak Alman üreticinin önerdiği ilk teklif Fin pilot tarafından reddedilmişe benziyor.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz