Williams Bottas Söylentilerine Sessiz Kalıyor

0

Williams, Mercedes’in Bottas’la ilgilendiği söylentilerine karşı sessizliğini koruyor.

Şampiyon Rosberg’in ani vedası, Mercedes’i, Lewis Hamilton’a takım arkadaşı bulmak için çok kısa bir süreyle ve çok küçük bir sürücü havuzuyla baş başa bıraktı.

Bir kaynağa göre Mercedes, Toto Wolff’un da menajerliğini yaptığı Valtteri Bottas için Williams’la konuştu ve Fin pilotu serbest bırakmasını istedi. Aynı zamanda anlaşmanın bir parçası olacak Williams’a 2017 motor tedariği için 10 Milyon Pound’luk bir indirim yapılması bekleniyor. Anlaşmanın üçüncü maddesiyse Mercedes’in yetiştirme sürücüsü Pascal Wehrlein’ın Williams’ta yarışması.

Teklifin reddedilmiş olmasına rağmen ikinci bir önerinin tasarlandığı öğrenildi. Autosport’a konuşan Williams sözcüsüyse durum hakkında çok net bir duruş sergiledi: “2017 sürücülerimizi Valtteri ve Lance olarak duyurduk bu yüzden başka bir şey hakkında yorumum yok.”

Bu sözün gerçekten bir tepki mi olduğu yoksa pazarlık aşamasında takımın elini güçlendirmek için mi yapıldığı tartışılıyor. Ancak takımın da, Stroll’un F1’deki ilk sezonunda yanında daha tecrübeli bir pilotla yarışması istendiğinden Bottas’la devam etmeye yatkın olduğu belirtiliyor.

Yeni kuralların geleceği 2017 yılında Stroll-Wehrlein ikilisinin tecrübesizlikleri sebebiyle takımı zaten beşincilikle bitirdikleri bu sezonun ardından markalar klasmanında daha da aşağılara çekebileceği için İngiliz takımın risk almayacağı düşünülüyor. Üstelik takımın ana sponsoru Martini’nin de takımda iki sürücünün birden 22 yaşın altında olmasıyla ilgili soru işaretlerinin olduğu biliniyor.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz