Perez: 2017 Testleri, Pilotları Mahvedecek

0

Force India pilotu Sergio Perez’e göre, Formula 1 pilotları 2017 araçlarının testlerinin ardından “mahvolmuş” olacaklar.

2017 araçları, daha geniş bir gövdeyle birlikte daha geniş lastiklerle piste çıkacak ve bu sayede downforce seviyesi yükselecek. Bununla birlikte viraj hızlarının da büyük oranda artması bekleniyor. Tüm bunlar pilotlara fiziksel olarak daha fazla yük bindirecek.

Barselona’da gerçekleştirilecek sekiz günlük testlerin her bir gününde pilotlar, araçların dayanıklılığı yeterli olursa 100 tur barajını aşacaklar. Birçok pilot da gelecek yılki araçların gelişinden ötürü, fitness programlarını değiştirdiklerini ve fizikler olarak sezona daha güçlü girmek istediklerini söyledi. Bilhassa boyun kasları pilotların en çok çalıştıkları yer olarak göze çarpıyor.

Force India pilotu Sergio Perez de, pilotların fiziksel durumu hakkındaki düşüncelerini şöyle dile getirdi:

“Eminim ki testlere başladığımızda herkes mahvolmuş olacak. Durup aracın dışında birkaç ay geçirdikten sonra, araçtan yediğiniz kuvveti bir makinede veya nerede antrenman yapıyorsanız orada taklit etmek çok zor. Yani araca geçtiniz her sefer boyun ağrısı çekersiniz. Şimdi araçlar biraz daha hızlı, Şubat ayında herkesin boyun konusunda şikayetçi olmasını bekliyorum. Ama Melbourne’de (ilk yarışta) sorun olmayacaktır.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz