Kvyat 2016’yı Değerlendirdi

0

Daniil Kvyat 2016 sezonunun Red Bull’dan Toro Rosso’ya düşürüldükten sonra “hayatta kalma” mücadelesiyle geçtiğini söyledi.

Kvyat, 2015 yılında Daniel Ricciardo’yu puan olarak mağlup etmiş, o sezon Çin yarışını da podyumda tamamlamıştı. Bu yıl ise Rusya’da kendi evinde yapılan yarıştan sonra Toro Rosso’ya gönderilerek Max Verstappen’le takas edildi.

Kvyat, yıl boyunca sporda tutunmakta zorluk çektiği için Formula 1’deki geleceği hakkında gergin olduğunu itiraf etti. Ancak nihayetinde, Toro Rosso 2017 kural değişikliklerine tecrübeli bir pilotla girmek istediği için Kvyat kadroda kaldı.

Zor geçen 2016 sezonunu mikrofonlara değerlendiren Rus pilot şöyle konuştu:

“Bu sezonu hatırlamak istemesem bile uzun bir zaman hatırlayacağım. Bu bir hayatta kalma sezonuydu, ki bu da bir sürücü için hiç de iyi bir his değildir. (Sezon) Çok uzun hissettirdi.”

“Sporu (F1) gerçekten seviyorum yani eğer sezon sonsuz hissettirmişse, (2016) çok zor bir sezon olmalı. Ama ben kendim hakkında çok şey öğrendim ve etrafımda birçok şahane insan vardı. Benim için müthiş ve çok destekleyici olan yeni mühendisler getirdik.”

Kvyat, Toro Rosso’ya geçmesinin kafasını karıştırdığını ve bunun da yeniden hızlanması için gereken zamanı etkilediğini söyledi. Daha sonra araca ve takıma alışmakta zorluk çeken Kvyat, sezonu Sainz’ın 42 puan gerisinde kapattı.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz