Paddy Lowe Williams’a Gidebilir

0

Mercedes teknik şefi Paddy Lowe’ün, gelecek yıl için Williams’a katılacağı konuşuluyor. Hatta birçok kaynağa göre Paddy Lowe Williams’la anlaşmaya vardı bile.

Geçtiğimiz üç sene boyunca Mercedes’le arka arkaya üç kere Formula 1 şampiyonluğu yaşayan Lowe’ün Mercedes’teki geleceği Mercedes’le olan kontratının sene sonu bitecek olması sebebiyle son aylarda spekülasyonların merkezi haline geldi.

Lowe ve Mercedes patronu Toto Wolff arasında Lowe’ün sözleşmesini uzatmak için yapılan görüşmeler sezon sonrasına kadar ertelenmişti ancak, bu hafta rakip bir takımın ciddi bir teklif yapmasıyla pazarlıkların ateşi yükseldi.

Durum hakkında iyi bilgisi olan kaynaklara göre, bu takım, bu sezon takımlar klasmanını beşincilikle kapatmış ve hayal kırıklığı yaşadığı sezondan güçlü çıkmak isteyen Williams.

Takımdan bu durumu doğrulayacak bir açıklama gelmemiş olmasına karşın, kaynaklara göre Lowe’ün Williams’tan gelecek teklifi kabul edeceğinin sinyalini verdiği söyleniyor.

Bunun yanında Lowe’ün sözleşmesinin 31 Aralık tarihinde bitecek olması, ünlü mühendisin hemen ocak ayının başında yeni takımıyla çalışmaya başlayabileceği anlamına geliyor.

Lowe’ün Williams’taki pozisyonu belli olmasa da, Williams’ın teknik şefi Pat Symonds’un uzun Formula 1 kariyerine ara vermek istediği uzun zamandır konuşuluyordu. Bu yüzden Williams’ta, Symonds’un bir yıl daha kalıp Lowe’le birlikte bir yıl çalışıp sonrasında ayrılacağı bir devir-teslim dönemi mümkün duruyor.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz