Nico Rosberg Sakin Noel’i İple Çekiyor

0
Rosberg, Mercedes'ini satan bilge.

Emekli Formula 1 dünya şampiyonu Nico Rosberg, ailesiyle geçireceği sakin Noel’i iple çekiyor.

Formula 1 tarihinin 33. şampiyon pilotu olduktan henüz beş gün sonra emekli olan Nico Rosberg, tüm padoğu ve dünyayı sarsarak kararını açıklamış ve Mercedes’i yeni pilot arayışlarının içine, zor bir sürece sokmuştu. Bir Alman kanalına konuşan Rosberg, geleceğiyle ilgili sorulan soruya şöyle cevap verdi:

“İlk gerçek boş zamanım Noel’de olacak, bunun için gerçekten heyecanlıyım. Karımla ve küçük kızımla birlikte olacağım. Ibiza’da bir Noel ağacıyla birlikte olacağız ve hindiyle sıradan bir akşam yemeğinin tadını çıkaracağız. Sonra rekabetçiliğimi kullanabileceğim projelere bakacağım. Ama bunları yeni yılda göreceğiz.”

Taraftarlar, 31 yaşındaki pilotun Lewis Hamilton’la olan mücadelesinin sona ermesinden sonra hayal kırıklığına uğramıştı, ancak Rosberg bunu anlasa da kararından pişmanlık duymuyor.

“İnsanların çoğunun kararımı desteklediğinin farkındayım. Diğer türlü düşünen insanlar hep olacaktır. Fakat herkesin bir seçimi, herkesin kendi yolu var. Şahane bir kariyerim oldu ve başarılı olmak istediğim şeyde başarılı oldum. Ve Lewis’le olan savaş güzel olduğu için bazı insanların hayalkırıklığına uğradığını da biliyorum. Bu insanlara şunu demek istiyorum, son üç yıla bakın ve harika anların değerini bilin. Ben öyle yapacağım.”

“İnanılmaz bir zamandı ve ben de içinde olduğum için, Lewis’i mağlup edip dünya şampiyonu olduğum için gururluyum. Ama şimdi bu geçti. Bunu yaptım ve şimdi başka şeylere gidiyorum.”

“Mesela, ailemle daha fazla zaman harcamak istiyorum. Küçük kızım, Alaia bir buçuk yaşında ve bu sadece bir kere başınıza geliyor.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz