Red Bull ve Toro Rosso Daha Büyük Bir Ortaklığa Gidiyor

0

Toro Rosso ekibi, teknik anlamda 2018’den itibaren Red Bull’la daha büyük bir ortaklık olacağını söyledi.

Adeta Red Bull’un “b takımı” olan Toro Rosso, gelecek sene Renault motoruna geçmesiyle birlikte Red Bull’la aynı güç ünitesini kullanmaya başlayacak ve iki takım aracın arka tarafının büyük kısmını ortak kullanacak.

Toro Rosso’nun teknik şefi James Key, Cuma günü yaptığı açıklamada, gelecek yılki düzenlemelerin birçok bilinmeyen getirmesinin, tıpkı Ferrari ve Haas arasında olduğu gibi daha yakın bir ilişki getirdiğini ve bunun 2017’den ziyade sonraki yıl geleceğini söyledi.

“Bugün, motorla ilişkili kısımlar başta olmak üzere vites kutusu ve süspansiyonlara kadar bir çok alanda  bir takımın aynı tasarımı kullanmasının veya biraz tasarlayıp diğer takımın kullanmasına izin vermesi kabul edilebilir.”

“Bu harika bir şey. Bu, kaynaklarımızı bir havuzda daha fazla birleştirip bu alanlarda daha iyi uyum yakalayabilmemiz anlamına geliyor ve kesinlikle iki takım da fırsatları görmek istiyor.”

“Yeni düzenlemelerle ilgili sorun şu ki konuşacak bir şeyiniz yok çünkü tasarım aşamasına en baştan başlamalısınız. Bu yüzden 2017’de uyum için o kadar çok fırsat olmayacak.”

“Düzenlemelerin ikinci yılında, bu düzenlemelerle birlikte biraz çalışma yaptıktan sonra (beraber çalışma olanağı) biraz artıyor. Yani 2018 daha iyi bir fırsat olacak. Bununla beraber, aynı motora sahip olmak da yardımcı oluyor. Bu, aktarma organları tarafında bazı bölgelerde büyük bir miktarda ortaklığa izin veriyor.”

 

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz