Nasr: 2017 İçin Koltuğu Hak Ettim

0

Felipe Nasr, geçtiğimiz iki sezon Sauber’le göstermiş olduğu performansın gelecek sezon için kendisine gridde bir koltuk garanti edeceğine inanıyor.

2017 için henüz anlaşması bulunmayan Brezilyalı’nın umutları kişisel sponsoru Banco do Brasil’in ayrılışıyla kırılmıştı.

Nasr, öncelik sırasında Pascal Wehrlein ve Rio Haryanto’nun gerisinde olsa da Sauber’le görüşmeleri sürdürüyor.

Sauber’e 2016 sezonundaki tek puanını Brezilya GP’sinde dokuzuncu olarak getiren Nasr Autsport’a, “Bir yer hak edebilmek için gerekli her şeyi yaptığımı hissediyorum.” dedi.

“F1’in aradığını düşündüğüm sonuçları sunabildim. Takımın puan kazanması için fırsat geldiğinde orda bulunmaktaydım.”

“İlk yılımda takım için 27 puan topladım ve bunlar geçtiğimiz sezon bizi McLaren’in önüne yerleştirdi.”

“Bu yıl bütün zorluklarla yüzleşsek bile, yarışlarda her zaman bir fırsata sahiptim ve oldukça yakındık(puanlı finişlere). Ve sonunda Brezilya’da başardık.”

“İki yıl boyunca bir denge kurarak takıma istediklerini sunmak için oradaydım. Yani açıkçası önümüzdeki sezon burada olmazsam büyük bir hayal kırıklığına uğrarım.”

Sauber patronu Monisha Kaltenborn ikinci pilotu seçerken, pilotun getireceği bütçe düzeyini dikkate alacak. Ancak, Nasr Brezilya’da elde ettiği 2 puanla, Sauber’in Manor’un önüne geçişinin 13.5 milyon euro değerinde olduğunu düşünüyor.

Nasr, “Bunun çok önemli olduğunu söyleyebilirim” dedi ve ekledi: “2017 için takıma ekstra bir destek verdim ve bu ödülün ne kadar para kazandırdığını biliyoruz. Bu, takıma sağlayabileceğim en iyi bütçe.”

“Sunduğum sonuçtan daha iyi bir sponsorluk anlaşması yok.”

 

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz