Marciello: Para Yoksa Formula 1 Yok

0

Eski Ferrari yedek pilotu Raffaele Marciello, Formula 1’in artık bütçe gerekliliklerinden dolayı ulaşılamayacak bir hedef haline geldiğini itiraf etti.

Avrupa Formula 3 şampiyonu olarak 2014 yılında GP2’ye adım adan Marciello, bu kategorideki ilk iki yılında sekizinci ve yedinci olunca Ferrari’yle yolları ayrıldı. Bu yıl bu kategoride üçüncü yılını geçirip sezonu dördüncü bitiren Marciello artık Formula 1’e geçme şansının olmadığını söylüyor.

Gelecekte Formula 1 gridine katılma şansını değerlendirmesi sorulduğunda Marciello şöyle konuştu: “Sıfır. 10-15 milyonunuz olması lazım, benim param yok, bu yüzden benim için Formula 1 de yok. Her zaman paraya ihtiyacınız var.”

“Gerçekçi olup saçmalıklar hakkında hayaller kurmamalısınız. Formula 1 için paraya ihtiyacınız var, eğer paranız yoksa Formula 1 yok. İmkansız bir şey hakkında çok fazla düşünüp diğer fırsatları kaçırmamak önemli.”

“Bence (kariyerim boyunca) iyi bir iş çıkardım. Formula 3’ü kazandım, Formula 3’te mağlup ettiğim pilotların birçoğu şu an Formula 1’de, yani eğer onlar Formula 1’deyse ben de Formula 1’de olmayı hak ediyorum.”

“Ama benim onlara kıyasla daha farklı bir kariyerim olacak ve eminim benim için şahane de olacaktır.”

İtalya’nın 2011 yılından beri gridde bir sporcusu bulunmuyor ve Marciello, İtalyan şirketlerinin yarış pilotlarını desteklemek konusundaki kaygısızlıklarından şikayetçi ve bu durumun bu açmazı oluşturduğunu söylüyor.

“Federasyonumuzdan yardım alıyoruz ama diğer federasyonlar kadar çok değildi. Ve İtalyan şirketler bize ötekiler kadar yardımcı olmuyor, mesela biliyorsunuz Felipe (Nasr) için Banco de Brasil’in (yaptığı) gibi.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz