Liberty Media Yönetimi, Formula 1’i Satın Almayı Görüşecek

0

Lberty Media’nın hissedarları, Formula 1’i satın alma planını oylamak için gelecek ay düzenlenecek bir toplantıya katılacak.

Amerikan şirketi şu an Formula 1’in %19.1 hissesini elinde bulunduruyor ve anti-tekel otoritelerinin onayından geçtikten sonra çoğunluk hisselerini alıp kendi ismini de Formula One Grubu olarak değiştirmeyi düşünüyor.

Geçen hafta Bernie Ecclestone anlaşmanın planlandığı gibi gideceğine emin olmadığını söylese de, Liberty Cuma günü yaptığı duyuruda göre tartışmak için 17 Ocak günü toplanacaklar. Toplantıda hissedarlar, satın almanın yanı sıra grubun isminin değişimini de oylayacaklar.

Konuyla ilgili daha önce konuşan Ecclestone, şunları söylemişti:

“Paralarını hiç saymadım. Şirketlerini bilmiyorum, yani bir fikrim yok. Ödemeleri gerekeni ödediler. Şirketin %10’unu satın (bunu) alıp ödediler. Gerçekleşmezse şaşırırım. Ama gerçekleşmezse gerçekleşmez. CVC hala kendi hisselerine sahip olacak, azını sattılar. Liberty %10’a sahip olacak. Benim ailemin sahip olduğu kadar, aslında biraz daha az, hisseye sahip olacaklar.”

“Eğer gerçekleşmezse şaşırırım. Ama gerçekleşmezse gerçekleşmez. CVC hala kendi hisselerine sahip olacak, daha az satmış olacak. Liberty’nin %10’u olacak. Benim ailemin olduğu kadar, aslında biraz daha az, hisseye sahip olacaklar.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz