Hamilton: 2016’da Daha Fazla Kalbimle Sürdüm

0

Lewis Hamilton, 2016’da daha önceki sezonlara kıyasla daha fazla yürekten sürdüğünü düşünüyor.

Arka arkaya 3. dünya şampiyonluğunu kovalayan Hamilton, sezon başındaki dayanıklılık sorunları ve yavaş startlarla takım arkadaşı Nico Rosberg’e oranla geri düşmüştü.

Hamilton ilk 5 yarışın ardından Nico Rosberg’in 43 puan gerisine düştü, ancak pes etmedi ve 6 yarış sonra şampiyona liderliğini eline geçirdi. Sezonun ikinci yarısındaysa Malezya GP’sinde motor patlatan Hamilton, daha da geriye düştü.

Hamilton nihayetinde şampiyonluğu 5 puan farkla kaybetti ve o, zorlukların sürüş şeklini şekillendirdiğini hissediyor.

“Bu sezon muhtemelen daha fazla kalbimle sürdüm.”

“Temel olarak daha fazla mücadele vardı. İlk sırada başlayıp sekizinciliğe düştüm ve geri dönmek için savaşmak zorunda kaldım.”

“Geçmiş yıllara oranla daha gerilere düştüm ve daha derinlemesine çalışmam gerekti. Zorluklarla yüzleşmek daha fazla kalp ve daha fazla cesaret gerektirdi.”

Sezon boyunca 10 galibiyet elde eden ve 50. zaferini Austin’de elde eden Hamilton sezonu 12 pol pozisyonu kazanarak tamamladı.

Hamilton, sezon başında Mercedes’in mekanikerlerini değiştirmesinden dövündü, ancak sezon boyunca yeni ekibiyle olumlu bir ilişki yürüterek gelişmeyi başardı.

“Geriye bakmaktan hoşlanmıyorum, ancak sürekli olumlu yönleri alırım. Olumsuzlar bu sezon olduğu gibi öğrenilecek şeylerdir. Bu yıl daha fazla galibiyet ve daha fazla pol pozisyonu kazandım. Bu harika.”

“Takım için de inanılmaz derecede başarılı bir yıl oldu. Bir pilot olarak büyüdüm, ancak aynı zamanda ekibimle kurduğum bağ gelecek sezon beni gerçekten güçlendirecek bir şey.”

“Şu anda odak noktam 2017 değil, ancak bir süre sonra öyle olacak. Bunun için heyecanlıyım.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz