Force İndia’nın 2017’deki Hedefi Üçüncülük

0

2016 sezonunda takımlar şampiyonasını 4. bitiren Force İndia’nın takım patronu Bob Fernley, takımın en yüksek sonucu yani 2017 sezonunda üçüncülüğü hedeflemesini istiyor.

Sezon boyunca sıkı geçen mücadelede Force İndia, Williams’ı geçerek 4. olmuş ve spora girdiği zamandan bu yana en başarılı sezonu geride bırakmıştı.

Bob Fernley, F1i’ye yaptığı açıklamada ” Bu yıl açık bir şekilde 5.sırayı sağlama almaya çalışıyorduk ancak kendimizi 4. sırada bulduk. Bence gelecek sezonki planımız dördüncülüğü pekiştirmek olmalı ancak 3.’lük içinde fırsat kollamalıyız. ” dedi.

Silverstone merkezli takıma; Ferrari, Mercedes ve Red Bull’lardan hangisini alt edebilecekleri sorulduğunda Fernley’in cevabı “Hangisi tersleşirse! Elbette bu hedefi doğru bulduğumuzu farz ediyoruz fakat her zaman bir risk vardır.” oldu.

Bob Fernley önümüzdeki sezon gelecek olan düzenleme değişiklikleriyle birlikte büyük takımlarla rekabet edebilmenin zor olacağını buna rağmen onlarla rekabet edebileceklerini düşündüğünü belirtti.

“Gelecek sezon yeni bir gelişme yarışı olacak ve büyük takımlar sınırsız bütçeye sahip oldukları için etkin bir biçimde fark yaratacaklar. Buna karşın bizim de yaklaşımımız daha ölçülü olmak zorunda olmakla birlikte her gelişmeyi göz önünde bulundurmalıyız.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz