Ericsson 2017 İçin Güçlü Bir Takım Arkadaşı İstiyor

0

Marcus Ericsson takımda kendisini zorlayabilecek güçlü bir takım arkadaşıyla çalışmak istediğini belirtti.

Sauber, zorlu geçen 2016 sezonunda 2 puan toplamış ve bu puanlar Brezilya GP’sinde Nasr tarafından alınan dokuzunculuk ile gelmişti. Aynı zamanda bu puan takımlar şampiyonasında önlerinde olan Manor’u geçiş anlamına geldi.

Ericsson’un gelecek sezon için Sauber ile anlaşması var ancak Felipe Nasr’ın geleceği Banko do Brasil’ın kaybedilmesiyle belirsizliğini koruyor.

Ericsson “Gelecek sezon ne olacak bilmiyorum, eğer Felipe kalırsa mutlu olurum, eğer bir başkası gelirse de bunu umursamam. Önemli olan güçlü birine sahip olmaktır. Böylece birinizi zorluyor ve takımın ilerlemesine yardımcı olabiliyorsunuz.” şeklinde konuştu.

Ericsson, puan olarak geride kalmasına rağmen 2 yıl boyunca Nasr’dan daha iyi olduğunu belirtti.

En iyi sonucu Meksika’daki 11.lik olan Ericsson “Geçen yılın 2. yarısında ikimizden daha güçlü olanı bendim ve bu durum bu sene de devam etti.” dedi.

“2 yıldır birlikteyiz ve 2 sezon açık bir şekilde puan olarak önümdeydi. Ancak bu 2 yılın son bir buçuk yılında daha güçlü bir sürücü olduğumu hissediyorum. Özellikle bu sene gerçekten bazı çok iyi performanslar sergiledim, ancak 11., 12., ya da 13. olmanız size puan kazandırmıyor, dolayısıyla da bir sıra geride ya da bir sıra önde bitirmeniz insanların dikkatini çekmiyor. Formula 1’in puan verme şekli ne yazık ki bu. “

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz