Vettel Ferrari’nin İtalya’da Süper Güç Olmasını İstiyor

0
Sebastian Vettel ve Kimi Raikkonen Ferrari'nin Finali Mondiali etkinliğindeler, Daytona Uluslararası Pisti, Florida, ABD, Aralık 2016 © Ferrari

Vettel, kendilerine olağanüstü destek veren, kendi evleri İtalya’da “tifosilerin önünde” takımının süper güç olmasını istediğini söyledi.

Vettel: “Benim için en önemli anlardan biri tartışmasız Monza’daki podyumdu. Orası her zaman çok özel ve orada Ferrari ile podyuma çıkacak şansa sahip olduğum için mutluyum.”

“Ayrıca bu sezon gerilerden gelmek bizi çok zorladı. Çok kritik kararlar aldık bazen doğruydu, bazen yanlıştı ama arkamızda tifosilerin olduğunu bilmek bizi çok fazla ‘gazlıyor’ ve bizim yalnız olmadığımızı bize hatırlatıyor.”

“İtalyan halkının arkamızda olduğunu bilmek çok çeşitli motivasyon sağlıyor ve ileride bunu daha çok kullanmayı hedefliyoruz.”

2016’da kaçırdığı fırsatların bazılarını değerlendiremediğini kabul eden Vettel, bazı sorunlara dikkat çekiyor : “Çok muhteşem olmayan anlarımız oldu, Avusturya da podyuma giderken lastik patlatmamız, bunlar güzel şeyler değildi. Ayrıca Bahreyn’de en kötüsü daha start alamadan yolda kalmamız hiç hoş olmadı.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz