Verstappen Eleştirileri Umursamıyor

0

Max Verstappen iniş çıkışlarla dolu geçen sezonun ardından, kendisini eleştirenleri ciddiye almadığını belirtti.

Max Verstappen sezonun ilk 4 yarışının ardından Toro Rosso’dan Red Bull’a geçiş yapmıştı. Hollandalı pilot Red Bull ile çıktığı ilk yarış olan İspanya Gp’sini kazanmış ve sezonun geri kalan kısmında da 6 kez podyuma çıkma başarısı göstermişti.

Bununla birlikte, inkar edilemez yeteneğini sergilerken çok fazla agresif olduğu konusunda pek çok uzman ve pilot tarafından eleştirilmişti.

Genç pilot yine de meslektaşlarına aldırış etmiyor.

” Her zaman kendime odaklanıyorum ve mümkün olan en iyi yarışı ve sonucu çıkartmaya çalışıyorum. Durum bu, diğerlerinin düşünceleri umrumda değil. ”

” 2016 sezonu oldukça iyi geçti. Sezonun böyle geçeceğini, Red Bull’da yarışacağımı ve bir yarış kazanacağımı  beklemiyordum. Bu yüzden şikayet edemem. ”

” Bu sezondan öğrendiğim bir çok olumlu şey ve bazı güzel anlar vardı. Gelecek sezon için umuyorum ki arabayı ve motoru biraz daha geliştireceğiz. ”

” Fiziksel olarak daha fazla gelişmeliyim çünkü önümüzdeki sezon araçlar daha fazla zorlayıcı olacak. Şu an iyileştirilecek ilk şey bu. Elbette yaşım geçtikçe güçleneceğim ancak önemli olan sürekli güçlü olabilmek. ”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz