Rosberg’den Lauda’ya Cevap!

0

Rosberg’in aniden sporunu bırakmasını eleştiren Mercedes yöneticisi Niki Lauda hakkında konuşan Rosberg, Formula 1’in yaşayan efsanelerinden biri olan Lauda’nın medyaya konuşurken “tonunu değiştirdiğini” söyledi.

Lauda, Die Welt’e açıklamada, Rosberg’in Mercedesi aptalca bir duruma düşürecek şekilde sporu bıraktığını söylemiş, Alman pilotu takımı zor duruma düşürmekle eleştirmişti.

Rosberg, Lauda’nın yorumlarına Facebook aracılığıyla şöyle cevap verdi: “Her zaman Niki’yle çok konuşuyordum ve o (Lauda) medyada davrandığından tamamiyle farklıydı. Bence bunun sebebi (Lauda’nın yaşadığı) hayalkırıklığı, bunu da anlayabiliyorum.”

“Benim için bu kararı zorlaştıran şey buydu çünkü ‘yarış ailemin’ üzerine zor zamanları getirdim. Bunun olabileceğini biliyordum, en zor kısmı buydu ve emekli olmaya karar vermemden bir saat sonra Toto Wolff’e söylememin sebebi de buydu, bir alternatif bulmaları için onlara mümkün olduğu kadar çok zaman vermek (istedim).”

“Ama takımdan kaçtığımı söylemek? Eh, pek değil. Sadece takım (istediği) için süremem. Ve hepsinden öte, Niki 1979’da bir sezonun ortasında, bir yarış hafta sonu esnasında emekli oldu ve benden daha gençti. Belki de bunu unutmuştur.”

Rosbert böyle diyerek, Lauda’ya 1979 yılında Kanada yarışı antrenmanları esnasında Formula 1’i ‘çemberlerin etrafında dönmekten yorulduğu’ için bırakmasını hatırlatmış oldu. Lauda, o esnada Brabham takımıyla yarışıyordu. Birkaç yıl sonra spora McLaren ile geri döndü.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz