Rakip Takımların Teklifleri Mercedes Lowe Anlaşmasını Baskı Altına Alıyor

4

Paddy Lowe, Brackley merkezli takımda geleceği ile ilgili görüşmelerde rakip bir takıma katılma teklifini kabul edeceğini öne sürüyor.

Lowe’ün takımdaki geleceği için sözleşme yenilemesinin yıl sonuna ertelenmesi sonucu tarafların arasında tartışmaların olduğu ortaya çıktı ve bu durum aylarca spekülasyonlara neden oldu.

Mercedes motor sporları patronu Toto Wolff ve Paddy Lowe sözleşmeyi dikkat dağıtmaması adına ard arda 3’üncü kez her iki klasmanda da dünya şampiyonluğunu garanti altına aldıktan sonra konuşacaklarını belirtmişti.

Lowe ise geçen hafta Automotosport Ödülleri’nde tartışmaların ertelenmesine yönelik hiç bir sebep olmadığını ve bulunduğu yeri değiştirmesi için “Hiç bir neden yok.” diyerek konuya açıklık getirdi.

“22 yıldır Mercedes ile birlikteyim, onlar için veya onlarla çalıştım. Bu yüzden niçin bunun değişmesi gerektiğini anlamam için bir sebebim yok. Her şey çok iyi gidiyor.”

“Toto ile bunu tartıştık, sezon sonuna kadar bekleyeceğiz ve her şey önümüzden çekildikten sonra bu konuya kaldığımız yerden devam edeceğiz.”

Fakat gözüken o ki Lowe ve patronları arasındaki kilit anlaşmazlığın İngiliz’in maaşıyla ilgili olmasının yanında, kaynaklardan yapılan açıklamaya göre, Mercedes’ten başka bir takıma geçiş yapma hazırlığı.

Hangi ana takımın cezbettirici olduğu belirsizken Lowe’ün büyük bir ihtimalle Britanya merkezli takıma gitmesi olası bir durum. Buradan anlaşılıyor ki Lowe’ün büyük takımlardan Ferrari’ye gitmeyeceği neredeyse belli.

Renault daha yeni yapılanmaya gittiği için Lowe’ün en mantıklı hedefii Williams’a dönmek gibi duruyor. Üstelik Lowe hizmetleri çerçevesinde kendisini güvence altına almak için sözleşmeye eşitlik maddesi koydurabilir.

Lowe’ün planlarıyla ilgili son kararı vermediği, ancak Mercedes ile Lowe arasında anlaşma olmayacağı ön görülürse bu durum Mercedes’i Lowe’ün yerine başkasını getirmek için hızlı bir şekilde harekete geçirebileği yönünde.

Bunun için ise en büyük aday Ferrari’nin eski teknik direktörü James Allison.

4 YORUMLAR

  1. Ferrari Hamilton’la birlikte Lowe’ı getirebilse harika işler yapar bence.Tıpkı Benetton’dan Schumi ve Brawn’ı kopardığı gibi.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz