McLaren İsim Sponsoru Arıyor

1

McLaren’in yeni CEO’su Zak Brown, gelecek sezona pek zaman kalmadığı için gözünü 2018 için bir isim sporu bulmaya dikti.

Geçtiğimiz ay Ron Dennis’in yerine takıma dahil olan Zak Brown, uzun yıllardır takımın bir parçası olan Jonathan Naele ile birlikte çalışarak takıma alışma ve organizasyonu tanıma sürecini geçiriyor.

McLaren, 2013 yılının sonunda telekomünikasyon şirketi Vodafone ile olan sözleşmesi bittiğinden beri isim sponsoru olmadan yarışıyor ve Zak Brown da bu duruma bir son vermeye istekli.

“Açık ki isim sponsoru ticari kökenli bir şey, en çok alakalı olduğum şeylerden biri. Kritik derecede önemli olacak.”

“Ancak 2017 neredeyse geldiği için 2018’e bir şeyler bakacağım. Hepimiz (takımlar) için (Formula 1) zor bir ortam. Ucuz bir sponsorluk değil, büyük bir meblağ. Küresel bir şey. Bu yüzden bir kere alınca parası çok çok güzel harcanıyor. Ama ben (işin) içinde olmadım, yani kaç defa (McLaren’in) kılpayı kaçırdıklarını bilmiyorum. Hiçbir şekilde 2018 için isim sponsoru bulmanın kolay olacağını düşünmüyorum.”

Brown, ileri gitmek için üç anahtar meselenin altını çizdi. “Listede bir numaralı iş bir iş olduğunu düşünmüyorum. Bence meselenin üç ayağı var ve bizim başarılı olmak, bir ekosistem inşa etmek için üçünde de başarılı olmamız gerek.”

“İlki taraftarlar. Bence biz McLaren olarak ve tabii genel olarak Formula 1 de, (taraftarlarla olan) ilişkimizi geliştirebiliriz. Ne kadar taraftar kazanırsak o kadar sponsor kazanırız ve taraftarlarımızdan sponsorlarımızın ürünlerini almalarını bekleriz. Daha fazla sponsor kazandıkça, yarış ekibimize daha hızlı gitmeleri için daha fazla para koyarız. Daha hızlı gittikçe, daha fazla taraftar kazanırız çünkü (taraftarlar) ön tarafta giden takımları severler.”

“Bence bunların üçü de kritik derecede önemli.”

1 Yorum

  1. Hakkaten McLaren yıllardır sponsorsuz yarışıyor ve önemli bir gelir kaynağından eksik kalıyor. Bunların üzerine son yıllarda alınan başarısız sonuçları da ekleyince öndeki takımların bütçelerinden çok daha düşük bir bütçeyle gayet iyi geliştiğini düşünüyorum McLaren’in

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz