Massa Tam Zamanlı Yarışmak İstiyor

0

14 yıllık Formula 1 yarış kariyerine bu yıl son veren Massa, 2017’de tam zamanlı yarışmak istiyor.

Brezilyalı pilot, 250 yarış barajını geçen ender sürücülerden biri olarak bu yıl Monza’da emeklilik kararını açıklamış, Abu Dhabi GP’si ile son yarışına çıkmıştı.

2002’den beri Sauber, Ferrari ve Williams ile yarışan Massa, son sezonunu takım arkkadaşı Valtteri Bottas’ın 32 puan gerisinde sürücüler klasmanında 11. olarak bitirdi.

2008 yılında şampiyonluk mücadelesi veren ve 39 saniyeliğine  dünya şampiyonu olan pilot, gelecek yıl tam olarak ne yapacağına karar vermemiş olsa da, yarışmaya devam edeceğine emin.

“Düzgün bir şampiyona için uğraşıyorum, tam bir sezon. Henüz karar vermedim fakat bazı kuvvetli fikirlerim var.”

“Başka bir kategoride yarışmayı kabul etmeyen Michael (Schumacher) gibi birçok sürücü gördüm, sonra motor filan sürmüştlerdi. Ancak yapmayı sevdiğiniz şeyi, yani sürmeyi, yapmamanın sebebini anlamıyorum, yani sürmeye devam etmekle sorunum yok.”

Massa, Le Mans 24 Saat gibi “tek seferlik” etkinliklere de ilgi duyabileceğini söyledi fakat, Indianapolis 500’ü “tabii ki onu yapmayacağım” diyerek dışarıda bıraktı. Brezilyalı sporcu aynı zamanda Formula 1’in içinde kalmaya da yatkın görünüyor.

“Bazı F1 yarışlarına geleceğim, hepsine değil ama bazılarına, beş ya da altı tanesine. Belki bazı şirketler için elçi olarak çalışarak imajımla ilgili bazı işler yapacağım. Önce dinlenmem gerek. Evde iyi zaman geçirmem ve simülatöre veya toplantılara gitmemem gerek.”

“İki veya üç aydan sonra bir şeyler yapmam lazım. Evinizde televizyon izleyerek oturamazsınız, bunu yapamam, yapacak bir şey bulacağım.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz