Bernie Fransız GP’sinin Dönmesine Şaşırıyor

1

Paul Ricard pistinin sahibi olsa da Bernie Ecclestone, Fransız GP’sinin 2008’den sonra takvime dönecek olmasına şaşırdığını itiraf etti.

Ecclestone, L’Equipe gazetesine verdiği röportajda şöyle konuştu: “Uzun bir zaman sürdü fakat sonunda buraya vardık. Çok, çok mutluyum, Fransız GP’si geri döndü. Geri getirmek için bir yeni bir fırsatımız olduğuna şaşırdım. Önceki başarısızlıkların sebebi uygun bir pistlerinin olmayışıydı. Paul Ricard’la ilgili her şey iyi. Sadece daha fazla tribün yapacağız. Ancak pist çok iyi durumda tutuldu.”

Ecclestone, geçmişte Paris sokaklarında bir yarış için görüşmeler yapmıştı ancak bu fikri gerçeğe dönüşmedi. Bunun yerine Formula E tarihi şehrin sokaklarında bir yarış düzenliyor.

“Konuştuk ve konuştuk, ama bu kadar zamanı konuşmakla harcarsan sonsuza kadar devam eder. Formula E’nin Paris’te bir yarışı var ama aynı şey değil. O (Formula E) bir yarış değil. Bir GP’nin güvenlik problemlerine sahip değiller.”

Ecclestone, McLaren takım patronu Eric Boullier’in Paul Ricard’ı takvime getiren süreçte yer aldığını doğruladı ve şöyle dedi: “Eric bir elçi değil, pazarlık yaptığımız biriydi.”

2018’deki yarışın zamanıyla ilgili olarak da Ecclestone, “Yazın ortasında, Avrupa’daki diğer yarışlarla birliktelik içinde. Buna sonra karar vereceğiz. En önemli şey sözleşmenin imzalanmış olması.”

1 Yorum

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz