Schumacher Tarihin En Çok Kazanan Sporcularından Biri Oldu

0
Schumacher, F2005'le ilk pozunu verirken.

Ünlü finans dergisi Forbes’un raporuna göre, Formula 1’in efsanesi Michael Schumacher spor tarihinin en çok kazanan beş sporcusundan biri.

Yedi dünya şampiyonluğu ve ulaşılması güç bir rekor olan 91 yarış zaferini hanesine yazmış olan Michael Schumacher; Benetton, Ferrari ve Mercedes’le olan sözleşmelerinin yanısıra birçok sponsorluk ve ödülle birlikte bu spordan yaklaşık 1 milyar dolar kazandı.

Listede, basketbolun yıldızı Michael Jordan tarihin en çok kazanan sporcusu olarak göze çarpıyor. Şikagolu yıldızın bugüne kadarki toplam gelirleri 1.7 milyar dolar seviyesinde. Tiger Woods, 1.65 milyar dolar gelirle ikinci sırada yer alırken, yine bir golfçü Arnold Palmer 1.35 milyon dolarla üçüncü sırayı aldı. Bir başka golfçü de dördüncü sırada yer aldı. Jack Nicklaus 1.15 milyar dolarlık bir kazançla Michael Schumacher’in hemen önünde yer aldı.

Forbes, kazanç miktarlarının 2016 Mayıs’a kadar sporculara yapılan tüm maaşlar, bonuslar, ödüller, sponsorluklar, telif hakları, kitaplar, pist ve saha isim hakları gibi birçok kalemin toplamıyla hesaplandığını söyledi.

Ancak kazasından sonra Schumacher’in servetinin büyük bir kısmının bakım masraflarına gittiği biliniyor. Hatta ailesi, Cenevre gölündeki ünlü evlerini satmak zorunda kalmıştı.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz