Ricciardo: 2016 En İyi Sezonumdu

0

Red Bull pilotu Daniel Ricciardo, kendini her zamankinden daha yüksek bir seviyede performans göstermeye zorladığı için 2016 Formula 1 sezonunun şimdiye kadarki en iyi sezonu olduğuna inanıyor.

Avusturalyalı pilot, bu yıl sürücüler klasmanını üçüncü sırada tamamlayarak 2014 yılındaki başarısını tekrarlamış oldu. Ancak 2014 yılında üç yarış kazanan Ricciardo, bu yıl sadece bir yarış kazanabildi. Ricciardo yine de, Max Verstappen’in takıma gelişi dahil olmak üzere yüksek baskı yaratan durumları idare etme şeklinden memnun.

“2014’te üçüncü bitirdim ve o yıl üç kere kazandım. Bu yıl bir kere kazandım. Ancak bu yılın üçüncülüğü daha iyi hissettiriyor. Daha ikna edici hissettiriyor, daha sürdürülebilir de hissettiriyor. Bu yıl Max’in sıralamaların ilk iki seansında benden yarım saniye kadar hızlı olduğu yarışlar vardı. Sonra ben de son seanslarda 0.3-0.4 daha iyi bir zaman ortaya koydum. Yıl boyunca çok iyi seviyeler bulabildi ve birkaç kere yapabileceklerime dair kendi beklentilerimi geçebildim. Belki kendimi biraz şaşırttım.”

“Bu yıl birkaç büyük sıralama seansı vardı. Çin akla gelenlerden bir tanesi. Ve Barcelona’yla Monaco, ikisi de şahaneydi. Monaco yine de içlerinde en iyisiydi. Ve Cumartesi günkü pole turu muhtemelen bu yılın en güçlü anısıydı. Belki Malezya’da kazanmaktan bile daha güçlü.”

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz