Brown: Alonso McLaren’de Mutlu

0

Zak Brown’a göre McLaren, Nico Rosberg’in ayrılığından sonra boşalan Mercedes koltuğu için Fernando Alonso’yu kaybetmekten korkmuyor.

“Fernando’yla bir sözleşmemiz var ve o çok mutlu. Tabii, yarışlar kazanmak istiyor, tıpkı bizim gibi, ama ben o durum için (transfer) kaygılı değilim. Olduğumuz yerde çok huzurluyuz.”

McLaren, 2012 sezonundan beri tek bir yarış bile kazanamadı ve Honda ile 2015’te başlayan birlikteliklerinden beri performans olarak geride kaldı. Markalar klasmanında 2015’te dokuzuncu, bu yıl altıncı oldu.

Çifte dünya şampiyonu Alonso, Ferrari’de umduğunu bulamayınca McLaren’e katıldı ve takımın başarısızlığıyla birlikte hayal kırıklığına uğradı. Gelecek yıldan umutlu olan McLaren’de Fernando Alonso’nun yanı sıra Stoffel Vandoorne yarışması planlanıyordu.

Rosberg’in Cuma günü açıkladığı emekliliğiyle birlikte, Mercedes yeni bir sürücü arayışına girdi ve Niki Lauda, gridin şanslı çocuğunun yılın sonuna kadar belli olacağını söyledi.

Formula 1’in ticari “gurusu” Bernie Ecclestone, geçtiğimiz hafta Alonso’nun 2007’deki gibi üç kere dünya şampiyonu olmuş Lewis Hamilton’la takım arkadaşı olmasının ideal transfer olacağını söyledi.

Ferrari sürücüsü Sebastian Vettel de medya tarafından yoğun zikredilen isimlerden birisi. Ancak Alman pilot Pazar günü yaptığı açıklamada bu transferin gerçekleşmeyeceğini söyledi.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz