Repsol Honda İle Sponsorluk Anlaşmasını Uzattı

0

Repsol MotoGp Honda fabrika takımının 2018 yılı sonuna kadar ana sponsoru olmaya devam edeceğini duyurdu.

İspanyol petrol devinin logoları, 1995 yılından beri Honda’nın makinalarını süslüyordu. Yaklaşan 2017 sezonu için de 23. kez markanın logoları kullanılmaya devam edecek.

Yapılan son anlaşma bu sezon sonunda bitecekken, yapılan yeni anlaşmayla Repsol ve Honda’nın birlikteliğinin 2018 yılının sonuna kadar devam edeceği bugün onaylandı.

“Ana sponsorumuz Repsol ile 2018’in sonuna kadar anlaşma yenilemekten son derece memnunuz” şeklinde konuşan HRC’nin genel menajeri Tetsuhiro Kuwata ekledi:

“Bu yıl 22 yıllık işbirliğimizde 12’inci MotoGP şampiyonluğumuzu kutladık, bu motosiklet dünya şampiyonluğu için harika bir başarı.”

“Bu rekor ortaklığımızın ne kadar büyük değerde olduğunu gösteriyor. Büyük sponsorluk anlaşmasının yanı sıra önemli teknolojik gelişmelerden nasıl yararlandığımızın değerini göstermekte.”

“Repsol ile 2018 yılına kadar çalışmaktan gurur duyuyoruz umarım daha çok birlikte çalışmaya devam edeceğiz.”

Repsol’ün Honda’ya katılmasından itibaren Honda 500cc MotoGP’de Mick Doohan, Alex Criville, Valentino Rossi, Nicky Hayden, Casey Stoner ve Marc Marquez ile şampiyonluklar yaşadı. Takım ayrıca Premier sınıfta 151 yarış kazandı ve 392 podyum zaferine ulaştı.

Marquez ve Pedrosa ise 2018 yılı sonuna kadar Honda ile yarışmaya devam edecekler.

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz