Kvyat Halo İçin Sürücü Oylaması Çağrısında Bulundu

0

Daniil Kvyat, halo hakkındaki olumlu ve olumsuz hislerin açık bir cevabını alabilmesi için sporun karar organı FİA’ya, ‘halo’ üzerinde bir pilot oylaması yapma çağrısında bulundu.

FIA’nın tercih ettiği kokpit koruma aygıtı ‘halo’, daha fazla teste izin verebilmek ve başka bir tasarım üzerinde çalışabilmek adına 2018’e ertelenmişti.

Kvyat, 2017 sezonunda takımlar ve pilotların karışık görüşler bildirmesi yerine açık bir ‘evet’ veya ‘hayır’ oyu kullanmasının sürece yardımcı olacağını düşünüyor.

Toro Rosso pilotu, “(Halo’yu)Bunu tartışıyoruz. Belki bazıları tarafsızdır, bazıları destekliyordur ve bazıları da karşıdır.” dedi ve ekledi: “22 farklı sürücü, 22 farklı kişilik ve bir tartışma var. Ancak, bence onlar(FIA) çok derine gitmeden bizim oylarımıza veya görüşlerimize başvurmalılar.”

Kvyat değişen görüşlerin tartışmaya bir yardımı olmayacağını da ekledi ve pilotların halo hakkındaki yorumlarına “Pek tutarlı değil.” dedi.

“Bazen sürücülerin çoğu bu konu için ilgili görünüyorlar, bazen de çok tarafsızlar. Ancak, bu trendi çok fazla takip etmiyorum ve bu benim favori konum değil.”

“Bence son karar FİA’nındır, ama sürücülerin görüşlerini öğrenmek istiyorlarsa bize kelimelerle sormamalı ve bir oylama yapmalılar. İki seçenek ‘Evet’ ya da ‘Hayır’ “

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz