Horner Verstappen Konusunda Rakiplerini Uyardı

1

Red Bull patronu Horner, 2016 yılında gösterdiği iyi performansa rağmen Verstappen’in hala gelişmeye açık olduğunu söyleyerek rakiplerini genç pilot hakkında uyardı.

Verstappen Red Bull’la ilk çıktığı yarış olan İspanya GP’de kariyerinin ilk zaferini elde etmiş, sonrasında da başta Brezilya GP olmak üzere birçok etkileyici yarış geçirmişti.

Hollandalı pilotun, eğer Red Bull rekabetçi bir araç sağlayabilirse şampiyonluk mücadelesi verebileceğinden şüphesi yok ve Horner da sürücüsünün kalibresini bir adım yukarı taşıyabileceğine inanıyor.

“Bence her sporcu gerçekten he alanda gelişebilir. O (Max) sürekli tecrübe kazanıyor. (Abu Dhabi’de) çok olgun bir yarış geçirdi. Hem süper yumuşakların hem de yumuşak lastikleri idare ediş şekli çok olguncaydı. Bence o tecrübe kazandıkça bu onu gelecek yıllarda daha iyi bir yere getirecek. Her zaman geliştirebileceğiniz alanlar vardır ve bu mesele o ufak tefek kazançların üzerinde çalışmakla alakalı.”

Horner, Verstappen’in Toro Rosso’dan Red Bull’a gelir gelmez gösterdiği performansın, Hollandalı pilotun yeteneğinin ve gelecekte nasıl anılacağının bir kanıtı olduğunu söyledi.

“Araca geçer geçmez çok inanılmaz bir iş yaptı. İlk yarışını kazandı ve devam edip sayısız podyum aldı.”

“Benim için, dikkat çekici sürüşü sadece Barselona değildi. Çünkü Kanada’da iyiydi, ıslak Silverstone’da çok parlak sürdü. Avusturya’da çok güçlüydü. Japonya’da şahane bir yarış geçirdi. Meksika’da da güçlüydü.”

“Brezilya kesinlikle göze çarpan bir sürüştü ve Abu Dhabi’de başka bir şahane sürüş çıkardı. Kendini geleceğin adamı olarak damgaladı.”

1 Yorum

Sosyal Medya Hesaplarınızla veya Üye Olarak Yorum Yapabilirsiniz